"Львівобленерго" поставило хворих на межу життя і смерті, - Львівська залізниця
25 листопада ВАТ "Львівобленерго" залишило без електропостачання Державний заклад "Клінічна лікарня ДТГО "Львівська залізниця". Підставою таких дій енергетики назвали поточну заборгованість за листопад у розмірі 16 804, 91 грн, яка виникла через відсутність фінансування з бюджету, тобто жодним чином не залежить від лікарні. Про це повідомляє прес-центр Львівської залізниці.
"Незважаючи на прохання головного лікаря та письмові запевнення в тому, що вже до 30 листопада борг ліквідують, ВАТ "Львівобленерго" залишає своє рішення без змін. При цьому енергетики не лише ставлять під загрозу життя пацієнтів, але й грубо порушують норми законодавства, зокрема і Постанову Верховної Ради України "Про заборону відключення енерговодогазопостачання боржникам-бюджетним закладам освіти та медицини" № 1878-ІІІ від 13 липня 2000 року.
Унаслідок припинення електропостачання, яке відбулося 25.11.2008 року о 17.00, 560 пацієнтів КЛЛЗ, які перебувають у стаціонарних відділеннях лікарні, залишилися без харчування, освітлення, у закладі зупинені всі планові операційні втручання. Головний лікар КЛЛЗ Ольга Палій особисто намагалася виправити ситуацію, проте керівництво ВАТ "Львівобленерго" не знайшло часу вислухати лікаря.
Ситуація зараз є вкрай критичною, адже уже тепер в реанімаційному відділенні двоє хворих перебувають на підтримці медичних апаратів штучного дихання, четверо пацієнтів знаходяться у реанімаційному відділенні, ще кільком хворим проводять невідкладні операції. У руках енергетиків і життя 12 пацієнтів реанімаційних палат інфарктного відділення лікарні.
Медики підтримують життя людей лише за рахунок використання невеликих можливостей резервного живлення, але довго тримати таку оборону лікарям не вдасться.
Ситуацію погіршує той факт, що Клінічна лікарня не єдиний медичний заклад, який 25 листопада залишили без електрики. На годину раніше перестали надавати допомогу пацієнтам лікарі Державного закладу "Дорожня поліклініка ДТГО "Львівська залізниця". Цей заклад має поточну заборгованість 11 тисяч гривень та обслуговує понад 30 тисяч хворих. Сьогодні пацієнтам не досяжні ні рентген, ні лабораторні аналізи, ні навіть маніпуляційні процедури, адже у неосвітлених кабінетах зробити ін’єкцію стало справжньою проблемою.
Головні лікарі закладів звернулися до прокуратури та Львівського територіального представництва Національної комісії регулювання електроенергетики з проханням втрутитися у ситуацію та вжити заходів для захисту лікарень від незаконних дій ВАТ "Львівобленерго", - зазначено у повідомленні.