"МедіаДепо 2010" стартує у Львові наступного тижня
Впродовж 26-29 серпня у Львові в Першому українському театрі для дітей та юнацтва у межах фестивалю «Тиждень актуального мистецтва» відбуватиметься проект «МедіаДепо», присвячений розвитку сучасного медіа-мистецтва.
Куратор проекту Богдан Шумилович зазначив, що МедіаДепо є проектом, що має на меті показати нові техніки творення мистецтва, головні теми та дискурси мистецтва.
Щодня упродовж проекту відбуватимуться покази відео, комп’ютерної анімації. Зокрема 26 серпня буде показ відео з колекцій Вроцлавського центру сучасного мистецтва, що стосується проблематики абстракції і реальності, яка є загальною темою "Тижня Актуального Мистецтва" цього року. 27 серпня можна буде переглянути 8 творів німецького фестивалю цифрового мистецтва transmediale10. 28 серпня - кращі твори австрійського фестивалю мистецтва і цифрової культури Prix Ars Electronica.
Родзинкою фестивалю стане демонстрація фільму "Деказія". "Це - дуже неоднозначний, цікавий і важливий фільм. Його створив американський режисер Біл Морісон спеціально для музики Майкла Гордона, одного з найцікавіших і найскладніших композиторів сучасності, на основі нітратних плівок 20-х років ХХ століття. – прокоментував Б.Шумилович - Назва твору походить від поєднання слів вмирання-загнивання і фантазія. Біл Морісон реферує до поняття архіву. Дуже часто ми думаємо, що в архіві зберігається наша пам'ять. А режисер показує, що в архіві гине наша пам'ять. Має здатність загнивати, руйнуватися, як фізично, так і ментально".
Відвідувачі матимуть нагоду побувати і на виступі проекту "People like us" із Лондону. Як повідомив куратор МедіаДепо, автор проекту Вікі Беннет створює "відео-колаж, використовуючи мову високого модернізму. Колажність з живопису переносить на медіа, робить це з фільмами у дуже цікавому відео-форматі".
29 серпня організатори спробують довести, що спеціальна вибірка "Таємне розуміння". Цей проект показує як сучасне мистецтво може бути не лише провокативним, складним, але також доступним і дуже приємним для сприйняття за допомогою показу відео-селекції британської агенції Forma "Таємне розуміння".
Цього року у проекті з’явиться блок "Українське відео не з України", а також читатимуться лекції з історії українськогоо медіа-руху.