Раритетні світлини УГКЦ тоталітарного періоду експонують у Львові
Сьогодні, 18 листопада, в Італійському дворику у Львові відкрили виставку репродукцій старих фотографій, які ілюструють переслідування членів Української греко-католицької церкви в часи тоталітарного режиму. Виставку організували управління соціального захисту Львівської міської ради за співпраці з греко-католицькою церквою у Львові.
"З метою належного вшанування покоління, що постраждало від тоталітарного режиму, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам'яті управління соціального захисту організовує фотовиставку репродукцій 60 старих фотографій, які ілюструють переслідування членів Української Греко-Католицької Церкви за їх віру та діяльність. Самі фотографії знимковані у 1940-1980-ті роки", - зазначила на відкритті начальник управління соціального захисту Львівської міської ради Наталя Федорович.
Як запевнив ZAXID.NET о. Роман Тереховський, фотографії зібрані з трьох джерел: приватні особи дарували світлини, з архіву УГКЦ та з різних чернечих згромаджень. "Це не всі фотографії, які ми маємо, але ми намагалися виставити знакові знимки. Наприклад, тут є фото одного священика, який підпільно править в хаті - його розстріляли у 1953 році. Зрозуміло, що таких фотографій загалом небагато: люди не хотіли фотографуватися, адже за присутність на подібній фотографії засуджували, дехто, власне й постраждав за те, що був зафіксований на такому фото. Коли проходила хвиля обшуків, такі фотографії знищувалися, тому представлена експозиція - раритетна", - запевнив о. Роман Тереховський.
Виставка триватиме до 25 листопада.