Разом «Батьківщина» і «Фронт змін» обходять ПР на 10 %
Якби вибори до Верховної Ради України відбувалися у березні 2012 року, 21,3% опитаних (серед тих, хто взяв би учать у виборах) проголосували б за Партію регіонів, 20,9% – за Батьківщину, 9,9% – за Фронт змін (разом Батьківщина і Фронт змін - 31,8%), 7,4% – за Комуністичну партію, 7,2% – за партію УДАР В.Кличка, 4,3% – за ВО «Свобода».
Як повідомили ZAXID.NET у соціологічній групі «Рейтинг», ще 2,7% виборців підтримали б Громадянську позицію, 1,5% – Народну партію.
Близько 1% виборців підтримали б Європейську партію України, Українську соціал-демократичну партію (Партію Н.Королевської «Україна – Вперед!») та Нашу Україну.
Решту партій підтримують близько 4%, не визначились з вибором – 17,7%.
Відповідно до цих соціологічних даних, порівняно з лютим зросли рейтинги Батьківщини (від 19,6 до 20,9%) та Партії регіонів (від 18,2 до 21,3%). Позиції останньої покращились, зокрема, через поглинання «Сильної України» Сергія Тігіпка. Це дозволило Партії регіонів з мінімальним відривом очолити партійний рейтинг.
Погіршилися показники Фронту змін (від 11,2 до 9,9%).
«Можна припустити, що на це вплинуло обговорення об’єднання партій «Фронт змін» та «Батьківщини» на базі останньої. Варто нагадати, що, згідно з результатами лютневого дослідження, Соціологічної групи «Рейтинг», прихильники Фронту змін таке об’єднання сприймають значно гірше (лише 75% готові вже підтримати єдиний список), ніж прихильники Батьківщини (90%)», - зазначено у повідомленні.
Продовжує демонструвати ріст партія УДАР: з 5% у грудні минулого року до 6,5% – у лютому та до 7,2% – у березні.
Порівняно з лютим рейтинги КПУ (7,4%) не змінилися.
Абсолютно стабільні протягом останніх 4 місяців позиції «Свободи» (4,3%): партія і надалі близька до подолання 5% бар’єру на виборах. Дещо додала Громадянська позиція (з 2,1 до 2,7%).
Нагадаємо, 30 березня, відбувся з’їзд «Батьківщини». Під час з'їзду перший заступник голови партії Олександр Турчинов заявив, що партії «Батьківщина», «Фронт змін» та деякі інші учасники Комітету опору диктатурі сформують спільні виборчі списки протягом квітня. До цього Арсеній Яценюк заявив, що угода про розподіл мажоритарних округів між опозиційними політичними силами буде укладена до 10 квітня.Водночас політологи заявляють, що лідер партії «Фронт змін» Арсеній Яценюк, імовірно, не хоче об’єднання з «Батьківщиною» або намагається виторгувати для себе та своєї політсили певні привілеї.
Довідка
Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старші.
Вибіркова сукупність: 2000 респондентів.
Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face).
Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,2%, для значень близьких до 30% - не більше 2%, для значень близьких до 10% - не більше 1,3%, для значень близьких до 5% - не більше 1%.
Терміни проведення дослідження: 15 – 26 березня 2012 р.