Редакції районних газет Львівщини проти приватизації друкарень
Приватизація районних друкарень Львівщини призведе до закриття районних газет, редакції яких нові власники просто виженуть з приміщень при друкарнях. Так вважають представники ЛОО Національних спілок письменників та журналістів. Тож сьогодні, 4 квітня, вони скликали прес-конференцію, де заявили, що боротимуться з цим.
Зокрема, 18 квітня у Буську за ініціативи голови Львівської облради має відбутися нарада за участі керівників "районок". За попередньою інформацією, на ній будуть присутні губернатор Львівщини Микола Кміть та народний депутат Степан Купіль.
"Ми будемо продовжувати це питання, хочемо знати в яких приміщеннях і на яких умовах після приватизації друкарень будуть існувати редакції районних газет, - зазначив голова ЛОО НСЖУ Ярослав Климович. - Купівлю приміщень друкарень ініціює бізнес та певні політичні сили".
Зокрема, за словами учасників прес-конференції, на друкарні претендує БЮТ, "Наша Україна", а також нардеп Володимир В’язівський, які хочуть розташувати там офіси. Конкурувати з бізнесменами, за словами Я.Климовича, "районки" не можуть. Тому про них мала б принаймні частково подумати влада. Він також додав, що багато керівників районних газет не проти роздержавлення цих ЗМІ. Наразі на Львівщині немає жодної роздержавленої "районки", однак кілька активно працюють над цим. Йдеться про Городоцьку, Буську, Миколаївську та Жидачівську газети.
Підставою для занепокоєння ЛОО НСЖУ стало рішення Колегії ЛОДА рішення щодо приватизації способом конкурсу шести друкарень в області. Зокрема, йдеться про Старосамбірську, Кам’янка-Бузьку, Перемишлянську, Бориславську, Самбірську та Миколаївську друкарні. Усі вони є або збитковими, або малорентабельними. Натомість Колегія вирішила залишити у державній власності Стрийську, Яворівські та Львівську друкарні. Як зазначив т.в.о. голови Львівської ОДА Микола Кміть, на Львівщині лише дві друкарні: Львівська та Стрийська займаються друком книг. "Тому я б дав їм шанс покращити роботу і збільшити наклади", - наголосив губернатор. Він також запропонував, щоб 50% прибутку від приватизації друкарень залишалися у районі, де її приватизували.
Тепер це питання винесуть на сесію Львівської обласної ради.