Реформи потребують політичної волі та єдності, – віце-прем’єр Грузії у Львові
Для проведення успішних реформ перш за все потрібна політична воля та єдність, – заявив 12 листопада під час прес-конференції у Львові віце-прем’єр-міністр Грузії, Державний міністр з питань інтеграції в європейські та євроатлантичні структури Гіоргій Барамідзе, відповідаючи на запитання про те, що дало змогу Грузії ефективно побороти корупцію.
"Потрібна політична воля і усвідомлення того, що це треба зробити не лише декларативно, а реально. Також це політична команда. Дуже важливо, щоб усі політичні сили зрозуміли, що ми всі відповідальні перед країною. Є політичні питання, які нас розрізняють, але це має нас поєднувати. І це універсальна річ. Це стосується усіх, хто хоче робити реформи. Всі основні політичні сили та громадяни повинні об’єднати свої сили", – наголосив він.
Гіоргій Барамідзе наголосив, що насправді реформи у Грузії були дуже болісними.
"Ми скоротили поліцію на 50%. Звичайно, шкода людей, які втратили роботу, годувальника. Ми скоротили на 30% загалом державний апарат. Звичайно, підвищили зарплати. Це було нелегко, ми знизили податковий тиск, скасували дуже багато регуляцій, які були непотрібні, які мучили людей, тягнути час, були корупційними. Для цього справді потрібна політична воля та єдність, щоб ці процеси йшли, і люди розуміли, в якому напрямі йде процес. Так, нам допомагали наші друзі з ЄС та США. Ми мали дуже інтенсивний контакт з українськими колегами", – сказав Гіоргій Барамідзе.
Він наголосив: "Було дуже важливо, що ці реформи йшли паралельним курсом. Ми не робили спочатку реформу в поліції, потім в податковій службі, потім у митній тощо. Практично ці реформи пішли паралельно і досягнення в одній сфері відображались позитивно і в інших сферах".
Разом з тим, він додав: "У вас є ці можливості. Ці процеси йдуть. Звичайно, Україна більша за Грузію в 10 разів. Універсальних рецептів не існує, ми дзеркально не копіювали реформи з інших країн. Україна має свій шлях і ним йде".
Нагадаємо, за словами Г.Бірамідзе, три роки поспіль 98% громадян Грузії кажуть, що не платили жодних хабарів. "Попри те, що ми вдвічі фактично зменшили податковий тиск, у нас за п’ять років бюджет держави виріс у сім разів, відповідно, виросли зарплати не лише для поліції, працівників податкової та митної служби, але й педагогам, іншим прадержавним службовцям, що створює нові можливості, нову атмосферу для розвитку", – розповів Гіоргій Барамідзе. Також, за його словами, за перше півріччя 2010 року ВВП Грузії зріс на 6,6%, кількість туристів зросла на 36%.