Регламентний комітет ВРУ дозволив арештувати нардепа Борислава Розенблата

Регламентний комітет визнав обгрунтованими подання на Розенблата

Регламентний комітет ВРУ підтримав подання Генпрокуратури на зняття недоторканості з депутата від фракції БПП Борислава Розенблата та направив цей висновок до Верховної Ради. За таке рішення на засіданні у п'ятницю проголосували члени комітету, пише «Інтерфакс-Україна».

Зокрема, комітет схвалив три подання Генеральної прокуратури: на притягнення до кримінальної відповідальності, на затримання і на арешт народного депутата. За перше подання члени комітету проголосували одностайно, щодо другого і третього - п'ятеро за, троє утримались.

«Комітет вважає, що подання є законним, достатнім та обґрунтованим», - зазначив в.о. голови комітету Павло Пинзеник, коментуючи висновки щодо усіх трьох подань.

Усі висновки комітету надіслали до голови Верховної Ради Андрія Парубія.

Перед голосуванням у комітеті Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що вважає обґрунтованими свої подання до Верховної Ради про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Борислава Розенблата. «Цей фільм, який органи прокуратури продемонстрували на засіданні регламентного комітету, чітко показує наявність підстав для внесення мною подання не лише для надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, а й на затримання та арешт народного депутата Розенблата за статтями «зловживання впливом» та «одержання хабара», - сказав Юрій Луценко під час засідання регламентного комітету.

За його словами, прокуратура обґрунтовує необхідність затримання та арешту депутата тим, що Розенблат, як видно з оперативного відео, «має серйозний вплив не лише на депутатський корпус, а й на інші гілки влади, зокрема судову».

Луценко також повідомив, що Розенблат має фінансову можливість не лише покинути, а й жити за межами України. Його сім'я володіє низкою іноземних кампаній, що також може сприяти його перебуванню за кордоном у разі втечі. Генпрокурор запропонував Бориславові Розенблату добровільно здати депутатський мандат. «Я би на вашому місці сьогодні підписав би заяву про складання з себе депутатських повноважень, тому що більшої ганьби для Житомирщини (обраний у мажоритарному окрузі №62 у Житомирській області - ред.), для фракції БПП і Верховної Ради немає», - сказав Юрій Луценко.

Як повідомлялося, 21 червня Юрій Луценко повідомив про внесення подань до Верховної Ради про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Розенблата, в діях якого вбачаються ознаки зловживання впливом та хабарництва на загальну суму $280 тис. Розенблат заперечує вчинення інкримінованих йому злочинів і заявляє, що всі три подання є необгрунтованими.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук