Реставраційні роботи в храмах мають виконувати фахівці, – Салюк
Через використання сучасних матеріалів для ремонту старовинні храми зазнають значних негативних деформацій і навіть можуть швидше знищуватися. Тому Українське товариство охорони пам’яток історичної культури допомагатиме духовенству і мирянам правильно опікуватися та відновлювати святині, які є пам’ятками архітектури.
Таку ініціативу висловив президент Благодійного фонду «Збереження історико-архітектурної спадщини Львова» Андрій Салюк на семінарі «Храм як пам’ятка культури: збереження та догляд».
Про це ZAXID.NET повідомили у відділі інформації і зовнішніх зв’язків УКУ.
«Реставраційні роботи в храмах мають виконувати фахівці у цій сфері, – зауважив Андрій Салюк. – Вони знають правила відновлення сакральних споруд, які допомагають зберегти їх автентичність. Ми виступаємо з ініціативою проводити зустрічі з священиками та представниками парафіяльних спільнот, щоб навчити їх азів опіки над святинею».
За словами Андрія Салюка «через використання сучасних матеріалів для ремонту старовинні храми зазнають значних негативних деформацій і навіть можуть швидше знищуватися. Через це, співпраця з реставраторами і державними службами охорони пам’яток в першу чергу повинна бути спрямованою в напрямку превентивних заходів. Це зменшить витрати на ремонтні чи реставраційні роботи і мінімізує непорозуміння з державними органами охорони пам’яток».
«В Україні слід вдосконалити законодавство в частині посилення кримінальної відповідальності за псування сакральних пам’яток, – сказав президент Благодійного фонду. Зараз прийняли зміни доповнення до закону, де зазначено кримінальну відповідальність за нанесені збитки, але існує проблема із застосуванням цього закону, який не є законом прямої дії».