Reuters назвав ймовірне джерело витоку документів ЦРУ до WikiLeaks

СвітРоман Ганкевич, 9 березня 20177460
Reuters назвав ймовірне джерело витоку документів ЦРУ до WikiLeaks
фото Reuters
У ЦРУ заявили, що публікації Wikileaks допомагають ворогам США

Секретні документи Центрального розвідувального управління США про злам електронних гаджетів могли потрапити до WikiLeaks через цивільних службовців, які працюють за договором. Їх особи наразі встановлюються, повідомляє Reuters з посиланням на джерело в розвідувальній службі.

Відзначається, що можливий витік секретних даних співробітники ЦРУ і правоохоронних органів запідозрили ще в кінці минулого року. На початку березня, коли WikiLeaks опублікувала понад 8,7 тисяч документів, ці побоювання підтвердилися. У матеріалах, зокрема, йшлося про те, що у спецслужб була глобальна програма злому гаджетів, в тому числі iPhone, а також пристроїв на операційних система Android і Windows.

Між тим, ЦРУ звинуватило сайт WikiLeaks в тому, що його публікації, де розкривається хакерський інструментарій американських спецслужб, ставлять під загрозу безпеку американців.

«Американці повинні бути стривожені будь-якими витоками WikiLeaks, які націлені на те, щоб завдати шкоди здатності розвідслужб захищати США проти терористів та інших ворогів», - заявила офіційний представник ЦРУ Хезер Фріц Хорняк, однак не підтвердила але й не спростувала достовірність оприлюднених на WikiLeaks документів.

Як відомо, у вівторок, 7 березня, сайт WikiLeaks виклав тисячі документів, в яких, зокрема, йде мова про віруси для комп'ютерів і смартфонів, а також про програмне забезпечення, що перетворює «розумні» телевізори на засоби прослуховування і стеження. ФБР і ЦРУ почали спільне кримінальне розслідування за фактом витоку секретної інформації, за якою, за даними американських ЗМІ, може стояти перебіжчик або діючий шпигун.

Згідно з оприлюдненими документами, в арсеналі кіберзброї, яка нібито наявна в оперативників ЦРУ, є віруси, які можуть заразити гаджети з операційними системами Windows, Android, iOS, OSX і Linux, а також інтернет-роутери. «Такі витоки не лише ставлять під загрозу особовий склад та операції, які проводяться спецслужбами США, але й забезпечують наших ворогів інструментами і інформацією, здатною заподіяти нам шкоду», - сказала Хорняк.

Вона також зазначила, що дії ЦРУ не спрямовані проти американських громадян. За законом, ЦРУ не має права проводити спецоперації відносно громадян США - як всередині країни, так і за кордоном.

Також зазначається, що вся ця інформація вже безконтрольно циркулювала в колах хакерів, які раніше працювали на американський уряд, а також нині діючих підрядників. У той же час, багато експертів вважають матеріали, опубліковані Wikileaks, справжніми.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук