Річні викиди на ДТЕК Добротвірській ТЕС зменшаться у 21 раз

Христина Нога, 12 квітня 20148490
Річні викиди на ДТЕК Добротвірській ТЕС зменшаться у 21 раз
Добротвірська ТЕС

У квітні завершується реконструкція блоку №8 на ДТЕК Добротвірській ТЕС. Сума інвестицій у цей проект становить 585 млн грн. В рамках реконструкції виконано великий комплекс робіт, зокрема, модернізація котлоагрегату, турбіни, турбогенератора, системи контролю, а також встановлено новий електрофільтр, який очищує вихідні гази з енергоблоків до показника, який відповідає європейським нормам.

Як розповів директор ДТЕК Добротвірської ТЕС Андрій Шувар, в 2015 році ДТЕК Добротвірської ТЕС відзначить свій 60-річний ювілей.

«Відразу ж після приходу ДТЕК до управління Добротвірської ТЕС в 2012 році компанія почала інвестувати в оновлення основного енергообладнання, в продовження життєвого ресурсу енергоблоків. З ДТЕК Добротвірської ТЕС впродовж 2013 року було експортовано  1 млрд. кВт·г електроенергії у напрямку республіки Польщі, для цього було використано 100% українське вугілля – 502 тис. тон. Взагалі для генерації електроенергії і на експорт, і для українських споживачів у 2013 році  станція отримала близько 924 тисячі тонн вугілля, в тому числі 727 тисяч тон з шахт Львівсько-Волинського вугільного басейну».

Що стосується екології, то ДТЕК, реконструюючи свої енергоблоки, встановлює нові потужні електрофільтри, як на Добротвірський ТЕС, аби відповідати європейським стандартам. З метою охорони атмосферного повітря на енергоблоці №8 одночасно з реконструкцією встановлено новий електрофільтр, виготовлений за проектом компанії «Техенерго» (Україна), проведено заміну димососів і газоходів. Реконструйовано схему живлення електрофільтру та впроваджено систему моніторингу вихідних газів, що контролює викиди димових газів в межах європейських норм. «Новий електрофільтр забезпечить досягнення екологічних показників по викидах твердих частинок в атмосферу на рівні до 50 мг/м³, що відповідає європейським нормам. Річні викиди на енергоблоці №8 після заміни зменшаться в 21 раз у порівнянні з викидами до їх заміни. Проект стане найбільшим у екологічній програмі ДТЕК Добротвірської ТЕС і коштуватиме 82,8 млн грн», – каже Андрій Шувар.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук