РНБО затвердила Доктрину інформаційної безпеки України

Документ РНБО визначає національні інтереси в інформаційній сфері та особливості реалізації державної інформполітики

У четвер, 29 грудня, Рада національної безпеки і оборони України (РНБО) затвердила Доктрину інформаційної безпеки України. Про це повідомляє прес-центр Міністерства інформаційної політики України.

Міністр інформаційної політики Юрій Стець заявив, що підписаний документ - це «політичне бачення уряду, спрямоване на забезпечення національної безпеки України в інформаційній сфері».

Доктрина визначає національні інтереси в інформаційній сфері, мету, завдання, принципи, напрями, пріоритети і механізми формування та реалізації державної інформаційної політики. Пріоритетними у документі названі такі напрямки:

  • створення та розвиток структур, що відповідають за інформаційно-психологічну безпеку, насамперед у Збройних Силах України, з урахуванням практики держав-членів НАТО;
  • розвиток і захист технологічної інфраструктури забезпечення інформаційної безпеки України;
  • забезпечення повного покриття території України цифровим мовленням, передусім прикордонних і тимчасово окупованих територій тощо.

Як зазначається, документ підготувало Міністерство інформполітики Україи і опрацював апарат РНБО. Також Доктрина включає зауваження від Комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики, Міністерства обопони, СБУ, Національного інституту стратегічних досліджень.

До розробки документа залучалася і експертна рада при Міністерстві інформаційної політики, до складу якої входять народні депутати України, експерти у сфері інформаційної безпеки, науковці, журналісти та представники громадськості.

Доктрину обговорили і з європейськими партнерами України.

Нагадаємо, раніше сьогодні, президент України Петро Порошенко розглянув на засіданні РНБО питання кібербезпеки та захисту критичної інфраструктури держави.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук