Прем'єр-міністр Володимир Гройсман зустрівся із роботом Софією

На прес-конференції в Києві робот повідомила, що вражена амбітністю голови українського уряду, та розповіла кілька відомих їй фактів про Україну

Гіноїд та прем'єр-міністр України

Робот Софія під час свого першого візиту до України розповіла, що знає про нашу країну кілька фактів. Зокрема, коли гіноїда (робот із жіночою зовнішністю) запитали про це, то вона відповіла, що знає про український чорнозем, літак «Мрія» та твір «Щедрик». Також вона поспілкувалась із прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом.

Як пише «Укрінформ», зустріч і спілкування із Софією відбулось під час презентації дітьми-інноваторами своїх розробок у сфері робототехніки.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман привітав робота і поставив кілька запитань російською мовою, через те що робот запрограмована спілкуватися російською та англійською мовами. Спершу голова уряду запитав про те, що вона знає про Україну.

«На території України зосереджено чверть всіх запасів чорнозему на землі. Перший в світі найбільший вантажний літак «Мрія» був розроблений українським конструкторським бюро «Антонов». Перша в світі конституція з'явилася теж в Україні, ще 1710 року. Композиторові Миколі Леонтовичу з України найупізнаваніший музичний твір «Щедрик», – відповіла йому робот Софія.

Згодом робот заявила, що вражена амбітністю українського прем'єр-міністра. «Я була вражена тим, що він такий молодий і амбітний. Я вважаю, що він підходить Україні», – сказала Софія.

Як інформує «Громадське», на питання, чи хоче робот Софія українське громадянство, вона відповіла, що розробники вважають її громадянкою світу. Софія також розповіла, що вона вперше в Україні, але вражена поєднанням історії і краси.

Зазначається, організатори заходу не дозволили пресі поставити Софії будь-які питання (присутні хотіли пожартувати, та запитати, коли в Києві з’явиться гаряча вода). Для робота заздалегідь обрали дев’ять питань, і просили їх ставити лише в певному порядку. Також людей просили не шуміти, аби Софія почула, що до неї кажуть.

Софія — людиноподібний робот, який може імітувати людські емоції та поведінку. Її спроектували так, аби вона могла навчатися та адаптуватися до оточення. Робот Софія — найбільш відомий та розрекламований подібний проект у світі. Також вона є першим роботом, який отримав громадянство — Софія є підданою Саудівської Аравії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук