Робота Міжнародної пошукової місії на місці падіння Боїнга може тривати кілька тижнів

Терміни роботи міжнародної пошукової місії на місці падіння малайзійського Боїнга обчислюються тижнями - глава місії

Глава пошукової місії на місці катастрофи малайзійського авіалайнера Боїнг 777 Пітер-Яап Альберсберг (Pieter-Jaap Aalbersberg) не може назвати терміни закінчення пошукових робіт, але вважає, що вони триватимуть не один тиждень.

Про це він заявив в неділю, 3 серпня, на брифінгу в Харкові, передає «Інтерфакс-Україна».

«На жаль, мені дуже складно прогнозувати, на який період ми тут затримаємося. Всі ви знаєте, що пошукові дії проводяться в зоні конфлікту. Ми дуже залежимо від домовленостей про припинення вогню, тому на даний момент я не можу вам сказати нічого певного щодо дат нашого перебування. Якщо вести мову про якусь тимчасову конкретику, то рахунок йде не на дні, а на тижні», - сказав він.

Він уточнив, що на даний момент експерти розділили місце катастрофи авіалайнера на 5 зон, але їм вдалося обстежити тільки одну з них.

«Ми розділили місце аварії літака на 5 пріоритетних частин, нам доведеться проробляти кожну з них окремо, зараз опрацьована тільки одна з них... Всі пошукові дії на місці катастрофи літака... все відбувається з великою ретельністю. Кожен дюйм на місці катастрофи літака прочісується двома людьми: шукачем і експертом по знаходженню останків або особистих речей. Все, що знаходиться на землі, ретельно фіксується і записується, потім опечатується і відправляється на базу», - сказав Альберсберг.

Глава пошукової місії підкреслив, що на даному етапі першочерговим завданням місії є пошук останків жертв і особистих речей загиблих.

«Нашим першочерговим завданням є пошук і повернення на батьківщину останків потерпілих та їх особисті речі. Надалі ми перейдемо до пошуку уламків літака ... але на даний момент ми концентруємося на пошуках людських останків», - сказав він.

Під час брифінгу Пітер-Яап Альберсберг також нагадав про цивільний характер міжнародної місії (до неї входять судмедексперти і неозброєні поліцейські формування), а також висловив подяку за допомогу як офіційній владі України, так і місцевим жителям.

«У перші кілька днів місцеві жителі, які живуть біля місця катастрофи авіалайнера, допомагали шукати тіла загиблих людей. Ми дуже вдячні їм за цю допомогу. Це було неймовірно болісно, для місцевих жителів в тому числі... Для місцевих жителів те, що у них під парканом або у дворі знаходяться уламки літака, а також людські останки є непростим життєвим досвідом. Діти не можуть бавитися на вулиці, тому що навколо можуть знайти людські останки. Фермери не можуть зібрати урожай. Тому для місцевих жителів знайти останки потерпілих та їх особисті речі та відправити їх на батьківщину таке ж першочергове завдання, як і для нас», - заявив Альберсберг.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук