Росія блокує розширення мандата місії ОБСЄ на всю ділянку кордону на Донбасі

СуспільствоАндрій Стець, 3 травня 201827341
МЗС розчароване блокуванням Росією розширення мандату місії на всю ділянку українсько-російського кордону

Організація з безпеки і співробітництва в Європі (СММ ОБСЄ) продовжила мандат спеціальної моніторингової місії на російських пунктах пропуску «Гуково» і «Донецьк». Про це зазначається в повідомленні Міністерства закордонних справ.

При цьому МЗС розчароване блокуванням Росією розширення мандату місії на всю ділянку українсько-російського кордону.

«Підтримуючи продовження мандата місії спостерігачів ОБСЄ на двох російських пунктах пропуску «Гуково» і «Донецьк», Міністерство закордонних справ висловлює глибоке розчарування з приводу того, що Росія є досі єдиною в ОБСЄ, хто наполегливо блокує розширення мандату Місії на всю ділянку кордону, прилеглу до тимчасово окупованої території Донецької та Луганської областей України», – заявляють у МЗС.

Українська сторона зазначає, що обговорення на засіданні ради ОБСЄ питання присутності спостерігачів місії у пунктах пропуску на українсько-російському кордоні показало ізольованість Росії у небажанні забезпечити дієвий міжнародний контроль на кордоні.

«Такі дії Російської Федерації свідчать про її намір продовжувати постачання зброї, боєприпасів і військового обладнання, регулярних військ, найманців з метою підтримки терористичної діяльності на території України», – йдеться у повідомленні.

МЗС закликало Росію до неухильного виконання взятих на себе зобов'язань у межах «мінських домовленостей», зокрема щодо забезпечення постійного моніторингу та верифікації з боку ОБСЄ на тимчасово неконтрольованій ділянці російсько-українського державного кордону, а також створення зони безпеки вздовж кордону з Росією, що є критично важливим для деескалації ситуації та мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук