Росія готує новий, 15-й «гуманітарний конвой», - МНС РФ

Підготовка чергового «гуманітарного конвою» у Росії

Росія почала формувати новий, 15-й свій «гуманітарний конвой» на захоплені наразі сепаратистами за підтримки Росії частини українського Донбасу. Про це заявив міністр надзвичайних ситуацій Росії Володимир Пучков, передає російський «Интерфакс».

Формування колони має завершитися протягом десяти діб, сказав він, перебуваючи в Женеві.

При цьому, за словами міністра, Росія «неухильно продовжує виконувати всі вимоги міжнародних документів щодо гуманітарної діяльності, взаємодіє з Міжнародним комітетом Червоного Хреста, офіційними представниками Києва» тощо.

Крім того, Володимир Пучков заявив журналістам, що в перебігу розмови з президентом МКЧХ Петером Маурером він запевняв співрозмовника, що так само Росія виконувала всі міжнародні норми та правила і в перебігу введення в Україну попередніх 14 «гуманітарних конвоїв».

В Україні звернули увагу, що Росія ще жодного разу не виконала міжнародних норм і вимог Києва щодо надання гуманітарної допомоги і введенням своїх «гуманітарних конвоїв» із невідомими вантажами без згоди і дозволу української сторони грубо порушує українське і міжнародне законодавство.

Україна і Міжнародний комітет Червоного Хреста відмовляються приймати чи супроводжувати ці «гуманітарні конвої», бо Росія не подає детального переліку вантажів або повідомляє про вантажі, які не можуть бути визнані гуманітарними.

В Україні також звернули увагу, що щоразу після введення чергового «конвою» сепаратисти посилюють обстріли й напади на українські позиції.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук