Росіянка довела в суді право на політичний притулок в Україні

Жанна Шумак виїхала з Росії через переслідування за проукраїнську позицію

Суд у Дніпрі був на користь Жанни Шумак, але буде ще апеляція – ДМС

Суд у Дніпрі задовольнив позовну заяву громадянки Росії Жанни Шумак до Державної міграційної служби України, яка відмовила їй у наданні політичного притулку. Відповідне рішення ухвалив Окружний адміністративний міста, повідомила «Радіо Свобода».

Як зазначається, суд визнав рішення ДМС про відмову їй у політичному притулку незаконним, скасував його і зобов’язав ДМС розглянути її справу повторно. Визнання біженцями і надання політичного притулку в Україні Жанна Шумак та її чоловік Олексій Шумак, які були змушені залишити Росію через проукраїнську позицію, домагаються в міграційній службі понад три роки.

Як розповів у суботу, 21 квітня, «Радіо Свобода» Олексій Шумак, хоча вони з Жанною є подружжям, заяви з проханням політичного притулку від них прийняли окремо. Міграційна служба відмовила обом практично в один і той час, але чоловік одразу подав до суду і його справу розглянули в Київському окружному адміністративному суді, який став на його бік, однак міграційна служба подала апеляцію і виграла. Справу дружини з Києва передали до Дніпропетровського окружного адміністративного суду і розглянули набагато пізніше.

Як зазначив Олексій Шумак, наразі його справа все ще перебуває в суді касаційної інстанції, а дата розгляду невідома. «Суд у Дніпрі був на користь Жанни, але буде ще апеляція – ДМС в обов’язковому порядку подасть апеляцію. Моя справа ще в касації і дата розгляду поки невідома. Якщо Жанна за цей час встигне отримати статус біженця, то я як чоловік повинен отримати цей статус автоматично, тоді і касація не знадобиться», – прокоментував рішення суду Олексій Шумак.

Взимку 2014 – 2015 року громадянин Росії Олексій Шумак разом з родиною залишив батьківщину і переїхав на проживання до України. Подружжю, яке підтримувало український Майдан і не приховувало свого негативного ставлення до анексії Криму Росією та участі Росії в бойових діях на Донбасі, удома неодноразова погрожували. Державна міграційна служба України відмовила чоловікові та дружині в наданні статусу біженців, однак вони звернулись до суду.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук