Розміри хабарів втричі збільшились. Через інфляцію
Органи внутрішніх справ та прокуратури викрили 1380 злочинів про хабарництво, зокрема, 1335 злочинів обліковано як економічні, у тому числі 1090 (81,6%) - одержання хабара, 245 (18,4%) - давання хабара. Слід відзначити, що цього року значно зросли задокументовані суми, котрі отримували викриті у хабарництві посадовці. Так, злочинів із сумою хабара понад 10 тисяч гривень задокументовано вдвічі більше (243 проти 129), а із сумою понад 30 тисяч гривень - майже втричі (85 проти 34 за аналогічний період минулого року). За 35 такими кримінальними справами сума задокументованих хабарів перевищила 50 тисяч гривень, - повідомили ZAXID.NET в ДЗГ та МД МВС України.
Пріоритетом у роботі оперативників ДСБЕЗ було документування хабарництва в державних владних структурах та контролюючих органах. Тож з початку року в хабарництві викрито 679 осіб, у тому числі 128 службових осіб органів влади і управління та 149 - контролюючих органів, серед яких - 27 службовців ДПА, 28 - МНС та державної виконавчої служби. За отримання хабарів у особливо великих розмірах цього року було затримано посадовців Дніпропетровщини, Львівщини, Тернопільщини, Миколаївщини, Черкащини, Волині, Донеччини, Одещини Харківщини, Вінниччини.
До 7,3% зросла питома вага викритих злочинів про хабарництво у загальній структурі зареєстрованих у сфері економіки злочинів.
Загальна сума отриманих посадовцями хабарів становить понад 17,8 мільйонів гривень (торік така сума склала 5,1 млн грн), а середня по державі сума хабара - 26,3 тисяч гривень (торік - 9,2 тис. грн).
Проведений аналіз викритих злочинів цієї категорії свідчить, що найбільш ураженими хабарництвом є сфера земельних відносин, система надання послуг, насамперед, заклади освіти та охорони здоров'я, приватизації, відчуження майна та надання його в оренду, фінансові послуги, регуляторна та дозвільна системи.
До суду направлено кримінальні справи по 885 злочинах про хабарництво.