РПЦ пропонує ув’язнювати за образу почуттів віруючих
У РПЦ пропонують ввести кримінальну відповідальність за образу почуттів віруючих. Злочинців, що ображають почуття віруючих, хочуть позбавляти волі.
Ввести в Кримінальний кодекс таку статтю запропонувала завідувач юридичним відділом Московської патріархії черниця Ксенія Чернега, виступаючи на засіданні експертної ради при комітеті Держдуми у справах громадських об'єднань і релігійних організацій, повідомляє Главред
Як повідомляли раніше ЗМІ, це не перша заява представників церкви про необхідність посилити покарання "богохульникам" та "святотатцям".
Так, у лютому цього року голова синодального відділу по взаєминах Церкви і суспільства протоієрей Всеволод Чаплін вже закликав ввести до КК РФ статтю за образу почуттів віруючих, щоб суворо карати тих, хто ображає Церкву.
Церква обгрунтовує необхідність введення такої статті тим, що зараз за образу почуттів віруючих передбачена тільки стаття 5.26 Кодексу адміністративних правопорушень, за якою "образа почуттів віруючих тягне за собою накладення штрафу від 500 до тисячі рублів".
Але РПЦ недостатньо ні цієї норми, ні вже існуючої статті 213 КК (хуліганство), в пункті "б" якій йдеться про діяння, зроблені "з мотивів ... релігійної ненависті або ворожнечі чи з мотивів ненависті або ворожнечі відносно якої-небудь соціальної групи ". Стаття передбачає покарання до п'яти років позбавлення волі, а якщо злочин вчинено групою осіб за попередньою змовою - то і до семи років.
Недостатньо РПЦ і статті 214 КК (вандалізм), за якою за осквернення будівель, споруд або псування майна з мотивів релігійної ненависті чи ворожнечі можна сісти на три роки.
Недостатньо РПЦ і статті 282 КК РФ, за якою за розпалення ненависті або ворожнечі, а також за приниження гідності людини або групи осіб за ознаками ставлення до релігії і приналежності до якої-небудь соціальної групи, здійснених публічно або з використанням засобів масової інформації, можна отримати до п'яти років позбавлення волі.
Черниця Ксенія Чернега заявила, що Московська патріархія пропонує в новій редакції Цивільного кодексу, який знаходиться на розгляді в Держдумі, більш чітке формулювання поняття "репутація" для того, щоб у Церкві з'явилася можливість захищати в суді свою репутацію.