Садовий готовий прийняти «Привокзальний ринок» в комунальну власність

Lilia Kuzik, 14 березня 201417320
Садовий готовий прийняти «Привокзальний ринок» в комунальну власність
фото ZAXID.NET
«Привокзальний ринок»

Львів готовий прийняти у комунальну власність «Привокзальний ринок». Про це 14 березня заявив міський голова Львова Андрій Садовий.

Про це він сказав на засіданні виконавчого комітету Львівської міськради під час розгляду питання про врегулювання проблемної ситуації на ринку. Зазначимо, у п’ятницю вранці люди, що працюють на ринку, прийшли пікетувати міську раду, вимагаючи скасувати побори з боку власників ринку.

Своєю чергою, через конфлікт з працівниками адміністрація ТОВ «Привокзальний ринок» звернулась до комунальних служб з проханням відключити на ринку електропостачання, газ та воду. Працівники побоювались, що їхні продукти зіпсуються і з понеділка ринок припинить роботу.

Міськвиконком, водночас, прийняв рішення, яким Франківській райадміністрації Львова доручено забезпечити подачу води, електрики, газу та вивезення сміття. Також виконком доручив створеній 14 березня робочій групі розробити тарифи на послуги, які надаються на ринку, перевірити законність користування майном як адміністрацією ринку, так і власниками павільйонів і скерувати ці матеріали на розгляд міськради (аби визначити право власності на це майно).

«Найважливіше питання сьогодні – ринок має працювати. Не можна допустити жодних відключень води, світла. Електропостачання вже сьогодні мають повністю відновити… Людей також збурило питання невідповідності тарифів: кошти не обліковують, люди не отримують чек. Кожна гривня на ринку має бути облікована», – запевнив міський голова.

З його слів, серед варіантів вирішення конфлікту є передача ринку в комунальну власність. Однак, сказав Андрій Садовий, це не всім подобається. Адже сторонами конфлікту є як адміністрація ринку, яка має певне майно у власності, так і люди, що мають у власності чи оренді торгові павільйони.

«Це була б тривала процедура. Близько 100 людей, що є власниками павільйонів на ринку, дають свою згоду, аби місто викупило це майно. Якщо не всі, то ми можемо застосувати процедуру викупу майна для суспільних потреб. Але найважливіше навіть в таких умовах зберегти роботу ринку… Я готовий, аби ринок був повністю комунальний, якщо є згода власників, ми готові передбачити кошти в бюджеті на викуп майна», – сказав мер.

Водночас власник ТОВ «Привокзальний ринок» Андрій Каменівський заявив ZAXID.NET, що передати «Привокзальний ринок» у комунальну власність неможливо.

«Наші юристи вивчали варіанти. Викуп для суспільних потреб – це зовсім інша процедура. З цього треба виходити дипломатично, сідати за круглий стіл. Але це важко зробити, бо на ринку знаходяться невідомі люди, які називають себе «Автономним опором», «Правим сектором», хоча «Правий сектор» відхрестився від цього», – сказав Каменівський. Він пояснив, що перебування цих людей на ринку створює там безлад – невідомі закликають працівників не платити за комунальні послуги. «Тому й було прийнято рішення про відключення світла, адже не дотримувалась техніка безпеки», – сказав він.

Нагадаємо, 14 березня працівники ринку «Привокзальний» пікетували Львівську міську раду. Вони вимагали припинити побори з боку адміністрації ринку.

Як розповіла одна з продавців «Привокзального», оплата за оренду торгового місця на ринку постійно зростає. «Ми ж хочемо, аби все було прозоро, щоб ці кошти йшли в бюджет. За оренду торгового місця мені доводиться платити за тиждень 250 грн та ще по 1 грн за кілограм м’яса, яке я привезла на продаж. Якщо я привезу 200 кг м’яса – то це 200 грн на день. Тобто в сумі з тижневою орендою виходить до 5 тис. грн в місяць», – пояснила продавець.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук