Самопроголошена влада Криму створює новий кримськотатарський телеканал
До теми
Самопроголошена влада Криму заявила про створення «громадської кримськотатарської телерадіокомпанії» за прикладом громадського російського телебачення.
Про це проінформувала прес-служба кримського уряду з посиланням на заяву його глави Сергія Аксьонова, пише «Крым.Реалии».
За повідомленням прес-служби, 2 квітня в Сімферополі відбулася спільна конференція громадського руху кримськотатарського народу «Кирим» і представників кримськотатарської громадськості, які звернулися до Аксьонова з пропозицією посприяти в створенні на території Криму Громадської кримськотатарської телерадіокомпанії (ОКТРК) за прикладом Громадського російського телебачення.
Виступаючи на конференції, Аксьонов заявив про цілі створення кримськотатарського телебачення.
«Ми розуміємо, що є величезна потреба у розвитку кримськотатарських засобів масової інформації. У структурі телеканалу «Перший кримський» діє кримськотатарська редакція, але цього недостатньо. Створення ОКТРК стане важливим кроком у процесі реалізації Указу президента Росії від 21 квітня 2014 «Про реабілітацію вірменського, болгарського, грецького, кримськотатарського та німецького народів і державну підтримку їх відродження та розвитку», сприятиме подальшому розвитку принципів свободи слова в Криму, внесе вагомий внесок у справу забезпечення миру, стабільності та міжнаціональної злагоди на півострові», - заявив він.
За його словами, в останні роки кримськотатарський сегмент інформаційного простору республіки «був значною мірою монополізований приватним медіахолдингом ATR» і утворював елемент інформаційної війни проти Криму та Росії.
Самопроголошений голова Ради міністрів Криму проінформував, що профільним міністерствам і відомствам Криму дано доручення сприяти новому кримськотатарському телебаченню в реалізації цієї громадської ініціативи.
Кримська влада «зацікавлена в збереженні творчого колективу ATR», – підсумував Аксьонов.
Як повідомлялося раніше, кримськотатарський телеканал ATR припинив своє мовлення опівночі у вівторок, 31 березня. Керівництво мовника запевнило телеглядачів, що намагатиметься зареєструвати телеканал і продовжити мовлення.
Телеканал ATR кілька разів подавав документи для перереєстрації в наглядовий орган окупаційної влади «Роскомнагляд», але їх повертали назад із різних причин. Аналогічних проблем зазнали інші ЗМІ, що входять до медіа-холдингу ATR – дитячий кримськотатарський телеканал Lale, FM-радіостанції «Мейдан» і «Лідер», а також інтернет-видання «15 минут».