СБУ підозрює львівське АТП-1 у розтраті ₴67,5 млн

У львівській мерії звинувачення СБУ і військової прокуратури відкидають

СБУ підозрює львівське АТП-1 у розтраті ₴67,5 млн
фото ZAXID.NET
У 2016 році АТП-1 уклало угоду на закупівлю 55 автобусів загальною вартістю 264 млн грн

СБУ та військова прокуратура Західного регіону підозрюють львівське комунальне АТП-1 в розтраті 67,5 млн бюджетних коштів під час придбання нових автобусів «Електрон». Правоохоронці стверджують, що АТП-1 заплатило за 15 автобусів, які не отримало. Натомість комунальний перевізник запевняє, що отримав усі оплачені автобуси.

17 лютого 2017 року Шевченківський райсуд прийняв по суті процесуальну ухвалу, якою дозволив військовій прокуратурі Західного регіону вилучити в управління транспорту Львівської міськради всі документи, пов'язані із закупівлею АТП-1 нових автобусів «Електрон».

Однак матеріали справи свідчать про те, що військова прокуратура та управління СБУ у Львівській області підозрюють посадовців АТП-1 у «розтраті бюджетних коштів в особливо великих розмірах на загальну суму 67,5 млн грн під час виконання договірних зобов'язань з СП «Електронтранс». Проти АТП-1 порушено кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 ККУ (розтрата в особливо великих розмірах), яка передбачає позбавлення волі на термін від семи до 12 років.

Нагадаємо, що в 2016 році АТП-1 провело тендер на закупівлю 55 нових великогабаритних низькпідлогових автобусів, переможцем якого стало СП «Електронтранс». Довгий час навколо тендеру тривали суди, проте «Електронтранс» таки відстояв свою позицію в апеляційному суді. У вересні 2016 року АТП-1 уклало договір на поставку 55 автобусів «Електрон» вартістю 4,8 млн грн кожен. Кінцевою датою поставки автобусів у договорі вказано 31 травня 2017 року.

Як зазначається в ухвалі суду, перша партія автобусів у кількості 25 одиниць мала бути поставлена до кінця січня 2017 року. 1 лютого під час наради у Львівській міськраді заступник директора АТП-1 Орест Хамула повідомив про те, що підприємство отримало 25 автобусів. Проте, за інформацією СБУ та військової прокуратури, виробник передав перевізнику лише десять автобусів.

«У січні 2017 року вказані автобуси в кількості 25 одиниць службовими особами АТП-1 на підставі акту прийому-передачі прийняті від СП «Електронтранс» та здійснено оплату за нібито їх поставку на загальну суму близько 67,5 млн грн. Однак «Електронтранс» поставив до комунального автотранспортного підприємства лише 10 автобусів, а решта 15 автобусів заводом-виробником по теперішній час не поставлено та не виготовлено», – йдеться в ухвалі.

Відтак, військова прокуратура та СБУ вважають, що АТП-1 безпідставно оплатило 67,5 млн грн за 15 автобусів. Крім того, посадовців АТП-1 підозрюють у підробленні актів прийому-передачі автобусів.

Натомість у Львівській міськраді ZAXID.NET запевнили, що АТП-1 отримало в січні всі 25 автобусів, проте частину з них пізніше повернули виробнику для виправлення виявлених недоліків. Зараз на території АТП-1, за даними львівської мерії, перебувають 15 нових «Електронів».

«У нас є підписана угода про поставку 55 автобусів. 70% від загальної вартості виробникові вже компенсовано – це сума 185 млн грн. АТП-1 отримало 25 автобусів. У деяких з цих машин були виявлені недопрацювання, відтак, машини відправили виробникові для усунення неполадок. Зараз на території підприємства є 15 машин, які повернулись після усунення неполадок. Ще один автобус маємо отримати сьогодні до кінця дня. Загалом термін дії договору завершується 31 травня. До того часу усі 55 автобусів повинні буди поставлені замовнику», – повідомили в АТП-1.

Проте суд задовольнив клопотання військової прокуратури і зобов’язав управління транспорту Львівської міськради надати доступ до всіх документів комунального АТП, пов’язаних із закупівлею нових «Електронів».

За інформацією ZAXID.NET, у день прийняття ухвали суду, 17 лютого, військова прокуратура провела масштабні обшуки в приміщенні АТП-1 та вилучила документацію з управління транспорту Львівської міськради. При цьому, були вилучені документи, які комунальне АТП подало на конкурс перевізників. Через це 20 лютого конкурсний комітет не зміг відкрити конверт із пропозицією АТП-1.

Завод-виробник «Електронтранс» поки не коментує ситуацію.

Додамо, що минулого року АТП-1 вже отримало десять нових автобусів «Електрон». Крім того, Львів придбав у «Електронтрансу» десять тролейбусів, дев'ять трамваїв та перший в Україні електробус.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук