СБУ підозрює українського провайдера Wnet у роботі на ФСБ
Речник СБУ Олена Гітлянська повідомила, що працівники відомства проводить обшуки у телеком-провайдера Wnet. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.
«СБУ підтверджує, що проводить санкціоновані обшуки в офісі Інтернет-провайдера ТОВ «Дабл-ю нет Україна». Слідчі дії відбуваються у рамках відкритого кримінального провадження за ч. 3 ст. 110-2 КК України – фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України», – написала Гітлянська.
За її словами, після завершення обшуків, деталі буде оприлюднено на офіційному сайті Служби безпеки України.
Фото ЛІГА.net
Повідомлення про обшук є і на Facebook-сторінці провайдера.
Як згодом пояснили в СБУ, компанія Wnet причетна незаконної маршрутизації одним із провайдерів Інтернет-трафіку до тимчасово анексованого півострова в інтересах російських спецслужб.
«Правоохоронці у встановленому законодавством порядку задокументували, що сегмент мережі та телекомунікаційне обладнання провайдера власники передали фіктивній комерційній структурі, контроль над якою отримала ФСБ РФ, яка встановила на телекомобладнанні власні технічні спецзасоби. Незважаючи на це, власники українського провайдера продовжували маршрутизацію трафіку до точки доступу в Сімферополі», – зазначили в СБУ.
За інформацією спецслужби, через незаконну маршрутизацію трафіку до анексованого Криму ФСБ РФ планувало отримати доступ та знімати інформацію з українського сегменту мережі провайдера. В Україні серед клієнтів ТОВ «Дабл-ю нет Україна» (юридична назва провайдера Wnet), зокрема, державні установи, міжнародні організації, великі банківські установи.
У СБУ також встановили, що завдяки трафіку, отриманому від українського провайдера через магістральний канал, послуги доступу в Інтернет отримували ФСБ РФ в Криму, Воєнтелеком РФ та псевдодержавні підприємства зв’язку на окупованому півострові.
До слова, Wnet – національний IP-оператор і провайдер інтернет-доступу, один з найперших в Україні. Транспортна мережа протяжністю більше 2500 км охоплює більше 40 міст країни.