СБУ заблокувала податкову схему, через яку щомісяця розкрадалося 2 млрд грн

Податківці незаконно формували кредити з ПДВ

Служба безпеки України заявила про блокування податкової схеми, що завдавала державі 2 млрд грн збитків на місяць. Про це йдеться у повідомленні на сайті СБУ.

За даними слідчих, у 2019-2020 роках посадові особи Державної фіскальної служби (а потім – Державної податкової служби) незаконно формували податкові кредити з ПДВ, зокрема шляхом несанкціонованого втручання в інформаційні системи.

Щоб закрити цю схему, довелося провести понад 120 обшуків, під час яких вилучили документи, комп'ютери, флешки і печатки близько 60 підприємств, залучених у схему. Силовики вилучили 1,5 млн грн готівкою і домоглися арешту 100 млн грн на банківських рахунках. У системі електронного адміністрування ПДВ заблоковано 587 млн грн.

У кримінальній справі фігурує один з колишніх керівників департаменту IT Державної податкової служби (ч. 2 ст. 361 КК) і засновник трьох підприємств, залучених у схему (ч. 2 ст. 205-1 КК).

СБУ запропонувала податковій разом з Міністерством цифрової трансформації усунути недоліки в роботі системи, ввести комплексний захист електронних продуктів, щоб максимально ліквідувати людський чинник, і змінити програмні алгоритми.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук