СБУ запросила Віктора Медведчука на допит

Правоохоронці вважають, що літаком, який належить Медведчуку та партнерам, українські посадовці незаконно літали до РФ, де отримували інструкції щодо дестабілізації ситуації в країні

СБУ запросила Віктора Медведчука на допит
фото ТАСС
Це повторний виклик Медведчука до СБУ

У Головному слідчому управлінні Служби безпеки України запрошують лідера громадського руху «Український вибір» Віктора Медведчука для надання свідчень у справі про незаконний перетин кордону чиновниками в 2014-2015 роках. Про це повідомив керівник головного слідчого управління СБУ Григорій Остафійчук, пише «Інтерфакс-Україна».

«Звичайно, ми хочемо заслухати пана Медведчука. Дуже хочемо. І я користуючись нагодою ... через ЗМІ запрошую його до нас», – зазначив Остафійчук.

За його словами, СБУ вже викликала Медведчука на допит у цій справі, але він поки не з'явився.

«Запрошуємо, щоб він прийшов і виконав свої процесуальні зобов'язання», – додав начальник управління СБУ.

Також зазначається, що 21 вересня на допиті у цій справі був колишній голова СБУ Валентин Наливайченко. Він дав свідчення як свідок у справі про незаконний перетин кордону чиновниками в 2014-2015 роках.

Як повідомлялося, в кримінальному провадженні зазначено, що слідство встановило, що у 2014-2015 роках співробітники СБУ організували незаконний перетин державного кордону України одному із колишніх керівників СБ України, який разом із лідером ГО «Український вибір» Віктором Медведчуком здійснив декілька вильотів до Російської Федерації без проходження прикордонного та митного контролю.

Окрім того, «Українська правда» повідомляє, що згідно з реєстром судових рішень, у цьому провадженні є щонайменше два опублікованих рішення.

Згідно з фабулою, справа порушена за ч. 1 ст. 109 КК України. Йдеться про дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади.

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що до цієї незаконної діяльності причетні державні та неурядові центри Російської Федерації.

Ці організації, за матеріалами слідства, для здійснення своєї діяльності використовують повітряне судно приватної авіакомпанії GEM AVIATION, яке належить лідерам громадського руху «Український вибір – Право народу».

«Невстановлені особи, у т.ч. ряд представників колишньої влади в Україні на борту вказаного повітряного судна переміщаються до РФ без внесення офіційних відомостей до відповідних інформаційних систем з метою отримання відповідних завдань та інструкцій щодо створення і діяльності на території України так званих «територіальних громад», – вважають слідчі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук