Секретар РНБО назвав умову введення санкцій для інших антиукраїнських каналів
Напередодні РНБО запровадила санкції проти трьох телеканалів, в ефірі яких часто звучала антиукраїнська риторика
В Україні працює багато телеканалів з антиукраїнським порядком денним, але санкції проти них будуть введені лише після того, як Рада національної безпеки і оборони (РНБО) отримає документи, які це підтверджують, сказав її секретар Олексій Данілов.
У середу, 3 лютого, Данілов виступив перед журналістами на брифінгу. Журналісти звернули його увагу на те, що телеканалів, які транслюють «не зовсім проукраїнські сюжети», в Україні багато. У відповідь секретар РНБО, якого процитувала агенція «Інтерфакс-Україна», заявив: «Таких каналів дуже багато. В залежності від того, коли у нас будуть відповідні документи, саме документи, а не емоції, буде відповідне реагування ».
Він наголосив, що не має значення, в якому регіоні України діє такий телеканал, реагування буде однаковим.
Говорячи про вже введені санкції проти телеканалів «112 Україна», NewsOne і ZIK, секретар РНБО сказав: «Для того, щоб прийняти таке рішення, нам потрібні були відповідні документи. Не нам, а службам відповідних наших розвідок, відповідних наших спеціалізованих служб, які отримують з бюджету за це гроші і які відпрацьовуються на користь нашої держави. Як тільки з'явилися всі ці підстави, ми відразу ж провели засідання Ради нацбезпеки і оборони та проголосували».
За словами Данілова, насамперед підставами для введення санкцій проти вищезгаданих телеканалів є рішення Верховної Ради і звернення Служби безпеки України з відповідними документами до Апарату РНБО. При цьому частина документів є засекреченими.
«Відповідно до закону про санкції, є п’ять інституцій, які можуть робити подання в РНБО для ухвалення цих санкцій. Це президент України, Верховна Рада, Кабінет міністрів, Служба безпеки України і Національний банк ... Люди, які подають ці документи, повинні розуміти, про що мова. Єдине, що можу сказати, що частина цих документів є секретними, тому що мова йде про інформацію, яку ми отримуємо з держави, яка на сьогоднішній день здійснює агресивні плани по відношенню до нашої країни », – сказав він.
Секретар РНБО зазначив, що частина санкцій була введена з урахуванням рішення Верховної Ради за 2018 рік, і подякував депутатам, які тоді прийняли таке рішення. При цьому він підкреслив, що все це «відбувається в рамках закону і в рамках чинної нашої Конституції» й зазначив, що «не йдеться про свободу слова – йдеться про інформаційний тероризм по відношенню до нашої країни».
Данілов, який був міським головою Луганська в 1994-1997 рр., а в 2005 році очолював Луганську обласну державну адміністрацію наголосив, що причиною того, що сталося в Луганську, є, в тому числі, інформаційна політика і влада не може допустити повторення цього в інших містах України .
Нагадаємо, увечері 2 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ про введення санкцій проти трьох телеканалів: ZIK, «112 Україна» і NewsOne. На цих телеканалах регулярно лунала антиукраїнська риторика від запрошених на ефіри гостей. Зокрема, вони стали майданчиками для вільних висловлювань представників режиму четвертого президента України Віктора Януковича.
Цим же рішенням Зеленський ввів санкції проти власника цих телеканалів – народного депутата від «Опозиційної платформи – За життя» Тараса Козака. Санкції проти Козака зумовлені підозрою у фінансуванні тероризму.