Секретаріат Президента звинуватив Тимошенко у некоректних та неправильних діях
"Звинувачення, які кинуті і Президенту України, і Президенту Росії як домовленості нібито ними досягнуті, не мають нічого спільного з дійсністю. От чому сьогодні Президент пішов на безпрецедентний крок і розсекретив директиви, які надавалися уряду 27 лютого для проведення переговорів з російською стороною", - зазначив сьогодні, 7 березня, під час брифінгу заступник глави Секретаріату Президента України - представник Президента України у Кабінеті Міністрів Олександр Шлапак. Про це ZAXID.NET повідомили у Секретаріаті Президента.
Він підкреслив, що такий тип листування з Президентом, до якого вдався уряд із газового питання, є абсолютно некоректним, неправильним і носить суто політичний характер.
"Очевидно, мета листа - не пошук істини чи шляху виходу із ситуації, а зовсім інше", - сказав Олександр Шлапак. Він закликав не політизувати цю тему, аби не ускладнювати переговори, що продовжуються між сторонами. "Бажано, щоб додаткові політичні дивіденди, які хочеться заробити на такій гарячій темі, були відставлені в сторону", - сказав він.
Олександр Шлапак підкреслив, що директиви сформатовані на підставі домовленостей Президентів і включають в себе найбільш принципові позиції цих домовленостей. Він зазначив, що ці пункти не мають нічого спільного із тим, що приписав Уряд у своєму листі позиції Глави держави.
На думку Олександра Шлапака, викладені в листі уряду факти відтворюють бачення "Газпромом" моделі відносин з Україною 2008 року, яке ця компанія направила як проект НАК "Нафтогазу" в якості своєї першої переговорної позиції.
Заступник глави Секретаріату висловив переконання, що після розкриття змісту директив, що є безпрецедентним і важким кроком з боку Президента України, буде пройдено певне очищення і досягнуто єдності в позиції України в газових переговорах з РФ. "Ми повинні пройти самі в себе певне очищення і, розібравшись між собою, їхати на переговори з єдиною сильною позицією", - сказав він.
Окремо Олександр Шлапак прокоментував завдання, що мають бути вирішені Кабінетом міністрів на внутрішньому газовому ринку. Зокрема, має бути прийнятий бездефіцитний фінансовий план "Нафтогазу", а також забезпечено фінансову дисципліну в розрахунках за спожитий, в тому числі населенням, газ.
Олександр Шлапак особливо акцентував на тому, що питання про можливість припинення поставок газу до України було вирішено у ході переговорів Президента України з Володимиром Путіним та Дмитром Медведєвим. "Президент переконував обох російських колег у тому, що вести переговори з Україною з позицій обмежень поставки газу є абсолютно неправильна річ", - повідомив Олександр Шлапак, додавши, що ця логіка була сприйнята російською стороною.