Серед іноземних лідерів українцям найбільше подобається Лукашенко

Найгірше ставлення в українців традиційно до Володимира Путіна

СуспільствоАнна Журба, 11 листопада9934

Серед лідерів інших країн українці найкраще ставляться до президента Білорусі Олександра Лукашенка, про що свідчать результати дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг». Позитивно до нього ставляться 66% опитаних, а негативно – 15%. Найбільшу підтримку він отримав на півдні та сході України – 77 і 79% відповідно. У Центральній Україні позитивно ставляться до нього 62%, на Західній – 58%.

До канцлера Німеччини Ангели Меркель позитивно ставляться 60% опитаних, негативно – 17%. Вона очолила рейтинг іноземних лідерів у Західних областях – до неї тут позитивно ставляться 63% опитаних. До президента Польщі Анджея Дуди позитивно ставляться 48%, негативно – 9%, 18% – не знають такого політика.

Приблизно третина опитаних українців (від 33 до 39%) позитивно ставляться до президента Франції Емануеля Макрона, прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо та прем’єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона. Найгірше українці ставляться до президента Росії Володимир Путіна: 71% – негативно, лише 15% – позитивно, і ще 12% не змогли висловити свою думку.

Як зазначають соціологи, на Півдні та Сході дещо краще ставляться до Лукашенка, Ердогана та особливо Путіна, на Заході – до Дуди, Трюдо і президента США Дональда Трампа. Прихильників Лукашенка і Путіна помітно більше серед найменш забезпечених, тих, хто шкодує за розпадом СРСР, а також серед прибічників партії «Опозиційна платформа – За життя». Олександр Лукашенко також має кращу підтримку серед найстарших респондентів, а Макрон, Джонсон і Трамп – серед молоді.

Опитування проводили з 29 жовтня по 4 листопада серед 3000 українців віком від 18 років. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Помилка репрезентативності становить не більше 1,8%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук