МОЗ назвало регіони з найбільшим поширенням штаму коронавірусу «Дельта»
До теми
Волинська, Тернопільська й Одеська області, а також Чернівці і Київ, стали регіонами, де найактивніше поширюється штам коронавірусу Covid-19 «Дельта», повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
Він також звернув увагу на те, що штам «Дельта» в Україні продовжує поширюватись. «Декілька тижнів тому ми говорили про 17 випадків. Зараз офіційно підтверджених 143 випадки на рівні країни. Тобто штам знаходиться на території України і поширюється», – сказав Кузін в ефірі «Українського радіо».
За його словами, цей штам поширюється швидше за попередні та призводить до більшої кількості випадків важкого перебігу хвороби. «Тобто, він частіше призводить до госпіталізації людей», – наголосив Кузін.
Заступник міністра охорони здоров’я також повідомив, що вакцинація від коронавірусу захищає від штаму «Дельта». З його слів, попри те, що ефективність вакцин проти цього штаму знижується, щеплені люди, які заразилися «Дельтою», не були госпіталізовані.
Доповнено 16:20. За словами головної санітарної лікарки Чернівецької області Наталії Гопко, «Дельта» почала поширюватися на Буковині щонайменше з середини липня. За її словами, в лабораторії досліджували матеріал від людей, які приїхали з країн з активною циркуляцією дельта-штаму, але вже можна говорити, що він поширюється й локально.
«Зважаючи на здатність вірусу до швидкого поширення, можемо припустити, що він уже поширюється територією області. Тобто говоримо не лише про завезення «Дельти» з-за кордону, а й про внутрішнє інфікування», – сказала Гопко, яку цитує прес-служба Чернівецької облдержадміністрації
Тернопільські медики заявили, що було знайдено 52 випадки штаму дельта у 94 позитивних зразках. Результати тестування зразків біоматеріалу було отримано з референс-лабораторії 4 серпня.
Більшість хворих приїхали з-за кордону, зокрема з Росії, Великобританії та Індонезії, а також їхні контактні особи.
«Очікувано, що «Дельта» поступово поширюватиметься в межах області», – попередили в Тернопільському обласному центрі громадського здоров'я.
Своєю чергою, у Волинському обласному центрі інформують, що із 9 зразків, надісланих до референс-лабораторії вірусологічних досліджень ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», у 7 випадках виявлено штам дельта. Це мешканці Володимир-Волинської, Луцької, Ковельської та Іваничівської громад.
В жодному випадку в анамнезі історія подорожі за межі України відсутня, що свідчить про місцеву передачу вірусу.
Нагадаємо, найпоширенішими симптомами штаму «Дельта» є лихоманка, головний біль, біль у горлі та нежить. Однак є й серйозніші симптоми – порушення слуху, шлунково-кишкові проблеми та утворення згустків крові, що призводять до загибелі тканин та гангрени.
Ймовірність розвитку тяжкого перебігу хвороби при зараженні штамом «Дельта» набагато вища, якщо ви не вакциновані. Якщо все ж зараження відбулося, повністю вакциновані особи переносять хворобу безсимптомно або ж в значно легшій формі.