Шотландії дозволили провести референдум щодо незалежності

СвітУляна Сенко, 17 січня 20137014
Шотландії дозволили провести референдум щодо незалежності
фото bytsko.com
Шотландія

Члени Палати лордів парламенту Великобританії одноголосно схвалили в середу, 16 січня, указ про надання парламенту Шотландії права провести референдум з питання надання незалежності цьому регіону країни.

При цьому деякі члени Палати лордів виступили під час дебатів з критикою сформованого положення.

Вони вказали на те, що повноваження передаються в умовах, коли, як і раніше "не відомі питання, дата, параметри витрат на проведення референдуму і навіть те, кому на ньому буде дозволено голосувати".

Але, як уточнили політичні оглядачі, такі аспекти плебісциту, як формулювання питання для голосування, його дата і правила проведення кампанії, після передачі права провести референдум мають бути визначені у законопроекті.

Влада регіону хоче організувати голосування з питання незалежності восени 2014 року.

Як відзначають в британському кабінеті міністрів, затверджений обома палатами парламенту урядовий указ дозволить провести "законний, чесний і вирішальний" референдум. Його принципи були закладені в Единбурзькій угоді, підписаній в минулому році.

Офіційна передача повноважень на проведення референдуму про незалежність шотландському парламенту означає завершення дискусій щодо параметрів процесу волевиявлення і дозволить початися "великим дебатам" про те, чи може Шотландія зараз відокремитися від решти Великобританії, вважає британський міністр у справах Шотландії Майкл Мур.

"Визначення долі Шотландії у складі Сполученого Королівства стане найважливішим рішенням у житті, яке ми приймемо, як шотландці", - підкреслив Мур.

Тепер узгоджений парламентом указ переданий в Таємну Раду – формальний орган радників британської королеви, що включає найстарші політичні фігури країни, - для остаточного затвердження.

Як відомо, у жовтні минулого року британський прем’єр Девід Кемерон та перший міністр Шотландії Алекс Салмонд  підписали угоду про проведення референдуму про незалежність восени 2014-го року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук