Шульц: Зараз не час обговорювати членство України в ЄС

Віра Карпінська, 20 березня 20149430
Шульц: Зараз не час обговорювати членство України в ЄС
фото dt.ua
Мартін Шульц

Президент Європейського парламенту Мартін Шульц вважає, що на даний час більш важливо надати Україні негайну допомогу, ніж обговорювати перспективу її членства в Євросоюзі.

Про це він заявив на прес-конференції після закінчення його участі в саміті ЄС.

«Я не думаю, що це реально, я не вірю, що Україна скоро приєднається до ЄС, я не думаю, що ми повинні обіцяти з цього приводу, ми говоримо про довгострокову перспективу, і я не думаю, що це те, що Україні потрібно в цей момент. Що Україні потрібно, це допомога в короткостроковій перспективі», - наголосив Шульц.

Водночас, від імені Європейського парламенту Шульц привітав підписання політичної частини угоди про асоціацію.

Крім того, президент ЄП торкнувся питання надання Україні фінансової підтримки.

Я просив (під час саміту ЄС – ред.) негайно надати кошти. Європейський парламент хоче, щоб це було зроблено за прискореною процедурою. Ми повинні допомогти Україні впоратися з соціальними проблемами в країні якомога швидше, тому що в іншому випадку є ризик, що країна розвалиться з соціальної причини», - сказав європейський політик.

Шульц також висловився за якнайшвидше проведення виборів нового президента і парламенту з «мандатом народу».

«Я думаю, що допомога, яку ми повинні надати Україні, не повинна бути обмежена конкретними запитами про реформи в наступні місяці. Ми будемо обговорювати з новим урядом довгострокову стратегію як поліпшити економічні умови, конкурентну здатність країни. Але поки що не потрібно обговорювати конкретні реформи - їм потрібні гроші завтра, щоб країна була здатна працювати. Більш важливо допомогти негайно», - наголосив президент Європарламенту.

Нагадаємо, у п’ятницю, 21 березня, буде підписано політичну частину угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

13 березня Європарламент підтримав проект резолюції, в якому підтвердив право України подавати заявку на членство в Європейському Союзі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук