Синод УГКЦ закликав владу не гальмувати реформи в Україні

«Безпідставне затягування чи відкладання реформ стримує розвиток нашого суспільства»

Синод УГКЦ закликав владу не гальмувати реформи в Україні
фото УГКЦ
Синод констатує, що «сьогодні вже неозброєним оком видно, як у суспільстві зростають розчарування і тривога»

Єпископи УГКЦ на черговому Священному Синоді оприлюднили заяву з приводу політичної кризи в українському політикумі та застерегли владу від зволікання у проведенні реформ.

Керівники церкви кажуть, що Україна має всі необхідні передумови та володіє всіма необхідними ресурсами, − соціальними, інтелектуальними й трудовими, − щоб запевнити гідне життя кожному громадянинові. Разом із тим у суспільстві повинні бути лідери, які, не витрачаючи намарно згадані ресурси, здатні брати на себе відповідальність за втілення прагнень українців.

«Проведення чергових виборів давало надію на перезавантаження політичної системи та зміну правил поведінки представників влади. Тому після Майдану суспільство видало новий мандат довіри своїм лідерам, які несуть за це дуже високу відповідальність», - йдеться у заяві, оприлюдненій на сайті УГКЦ.

Синод констатує, що «сьогодні вже неозброєним оком видно, як у суспільстві зростають розчарування і тривога». Відтак Церква висловлює стурбованість гальмуванням реформ в державі.

«Цими днями велике занепокоєння Церкви викликають, зокрема, сигнали про блокування на державному рівні реформ, яких вимагає і потребує наше суспільство. Ми, як душпастирі, не беремося давати експертну оцінку політичній та економічній ситуації в країні, проте поділяємо думку наших вірних і суспільства загалом щодо нагальної необхідності реформ, які за своєю суттю повинні дати нашому народу можливість для реалізації Богом даних талантів і стати запорукою соціальної справедливості та здійснення мрій українців про достойне життя для себе і своїх нащадків», - наголошують єпископи.

Отці зазначають, що із особливою відповідальністю слід підходити, зокрема, до конституційних змін, «адже непродумані дії в цій ділянці можуть нести зі собою шкоду для єдності суспільства та загрозу для суверенітету й цілісності нашої Батьківщини».

«Безпідставне затягування чи відкладання реформ стримує розвиток нашого суспільства. Ще більшу загрозу для цього розвитку несуть у собі корупційні інтереси та дії декотрих політиків і груп, бо вони  вбивають віру українців у саму можливість життєво необхідних змін. Окрім того, вони ще й руйнують суспільну довіру до владних інституцій, що в нинішній ситуації може бути вигідне тільки нашим ворогам», - йдеться у зверненні Синоду.

Священослужителі стверджують, що «українське суспільство хоче бачити результат своєї боротьби за гідне життя, за що наш народ заплатив і надалі платить таку високу ціну кривавих жертв на Майдані та на Сході України».

«Водночас мусимо перестерегти, що будь-яка влада неминуче дискредитує себе, коли діє за подвійними стандартами, а вчинки деяких її представників суперечать власним деклараціям», - зауважують єпископи.

Вони додають, що така поведінка влади неприпустима, зважаючи на те, що український народ продовжує платити кров’ю за незалежність держави на полі бою. 

«Коли народ платить кров'ю за саму незалежність держави на полі бою, неприпустимо перекреслювати його подвиг гальмуванням змін, внутрішніми чварами і торгувати її добрим ім’ям у міжнародній спільноті. Суспільство очікує від влади нових і чесних правил, яких вона повинна дотримуватися, а також відповідальних і прозорих дій, котрі даватимуть підстави для довіри та надії», - наголошує Синод.

Відтак єпископи звернулись до представників влади із наполегливим закликом не ставити особисті, бізнесові чи партійні інтереси вище від загальнонаціональних.

«Новітні події в українському політикумі наводять на думку, що сьогодні настав крайній термін для такої переміни свідомості влади, задля того аби пройти точку неповернення, за якою можна буде будувати по-справжньому незалежну країну без руйнівних наслідків пострадянських травм», - наголосили у своєму зверненні єпископи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук