Синютка затвердив склад центру допомоги учасникам АТО

Конфлікту навколо центру це не вирішило

СуспільствоІрина Рєвунова, 16 листопада 20159200
Синютка затвердив склад центру допомоги учасникам АТО

Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка затвердив склад державного центру допомоги учасникам АТО.

Згідно з додатком до розпорядження №699 від 12 листопада «Про затвердження складу Центру допомоги учасникам антитерористичної  операції», розміщеним на офіційному сайті ЛОДА, очолив центр волонтер Богдан Дідич.

До складу центру увійшли раніше обрані Тимур Баротов («Спілка офіцерів України»), Лілія Бойко (волонтер), Любов Возняк (волонтерська організація «Коло короля Данила») та Наталія Ліпська (благодійний фонд «Крила надії»), а також шестеро нових представників громадськості і троє чиновників.

Так, громадськість представляють Володимир Правосудов (ГО «Учасники бойових дій та волонтери Галичини»), Ігор Саврій (ГО «Учасники бойових дій та волонтери Галичини»), Мар’яна Салашник (ГО «Спілка соціального захисту учасників АТО та сімей загиблих Яворівщини»), Леся Турашвілі (ГО «Соціальний захист населення та учасників АТО»), Марта Ярославська (ГО «Спілка учасників та волонтерів АТО»). 

Координаторами центру від державних структур призначені директор департаменту соціального захисту населення ЛОДА Василь Мартиняк, військовий комісар Львівського обласного військового комісаріату Микола Садовський та головний спеціаліст сектору у Львівській області Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Володмир Шамрай.

Як розповів ZAXID.NET Богдан Дідич, з часу підписання розпорядження він з новопризначеними членами центру допомоги учасникам АТО не зустрічався.

З частиною новопризначених волонтери протягом минулого місяця мали конфлікт навколо створення центру, декого з оприлюдненого в розпорядженні списку Дідич навіть не знає.

Волонтер також сумнівається в тому, що зможе співпрацювати з усіма членами центру. «Частину з цих людей взагалі не знаю, будемо знайомитися. Не знаю, чи вдасться нам з ними співпрацювати. Час покаже, але я дуже сильно сумніваюся», – сказав він. 

Богдан Дідич також уважає, що до складу центру увійшло надто мало представників державних структур. «Для мене загадка, чому лише троє представників влади увійшли до складу центру. Там мали би бути ще представники департаменту охорони здоров’я, департаменту освіти та інших структур, які надають ту чи іншу допомогу демобілізованим учасникам АТО», – зазначив він.

Натомість директор департаменту соцзахисту ЛОДА Василь Мартиняк у коментарі ZAXID.NET заявив, що проблем зі створенням центру немає. Він зазначив, що сам координуватиме усю співпрацю в соціальній сфері, зокрема і з питань охорони здоров’я та освіти. 

Василь Мартиняк також наголосив, що спілкується з усіма представниками громадськості та волонтерами, які увійшли до складу центру. «Щодня спілкуюся з усіма, хто увійшов до складу центру допомоги учасникам АТО. Також об’їжджаю всі райони, де за графіком зустрічаюся з волонтерами та демобілізованими бійцями АТО. Разом вивчаємо проблеми і допомагаємо бійцям», – сказав він.

Крім того, Мартиняк зазначив, що новоствореному центру вже надали приміщення на третьому поверсі в будівлі департаменту соціального захисту на вул. Митрополита Андрея.

Нагадаємо, що 5 жовтня Президент України Петро Порошенко підписав указ №570/2015, яким передбачено створення в кожній області центру допомоги учасникам АТО і залучення до цих центрів представників громадськості. Центри мають координувати діяльність волонтерів і органів влади для допомоги демобілізованим бійцям.

8 листопада у Львові представники 46 громадських, благодійних та волонтерських організацій та окремі волонтери, які не входять до організацій, провели збори, на яких шляхом голосування обрали п’ятьох координаторів майбутнього центру: Богдана Дідича, Любов Возняк, Тимура Баротова, Лілію Бойко та Наталію Ліпську.

Частина громадських організацій не погодилась з обраною п’ятіркою. Після цього виникла низка скандалів, зокрема під час прес-конференції 3 листопада.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка понад місяць не підписував розпорядження про створення центру, мотивуючи це тим, що хоче, аби до центру увійшло якнайбільше представників різних організацій. 4 листопада у коментарі ZAXID.NET він заявив, що волонтери та громадські активісти дійшли згоди і центр буде створено найближчим часом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук