Ситуація з «Батьківщиною» не дає причини скасовувати вибори на окремих ДВК Львівщини?
Ситуація, за якої штампи «Вибула» не були проставлені в бюлетенях навпроти того чи іншого суб’єкта виборчого процесу і ці бюлетені визнаються недійсними у кількості 10-20%, – це не підстава визнання виборів на дільниці недійсними, – повідомила 31 жовтня під час прес-конференції у Львові заступник голови Львівської ОДА-керівник апарату Ірина Мошура.
«Законодавство не передбачає таких норм, що вибори, наприклад, в районі, в цілому окрузі можуть бути визнані недійсними. Є норма невизнання виборів недійсними на певній дільниці внаслідок того, що у виборчій скриньці виявляють кількість бюлетенів більшою на 10% ніж та, яка видана виборцям. Це підстава скасувати вибори на дільниці. Лише на дільниці. Якщо виборець проголосував понад один раз і факти такого голосування становлять 10% голосів виборців, які взяли участь у голосуванні, – це теж підстава визнати вибори на дільниці недійсними. Інших підстав немає», – сказала вона.
Також, підсумовуючи результати виборчого дня, Ірина Мошура зазначила, що у Львівській області під час виборчого процесу суттєвих порушень не спостерігалось.
«У Львові був дзвінок до мене від одного з кандидатів у мери, що погане освітлення в залі для голосувань, у спортзалі школи. Це - поточні речі, таких випадків було небагато. Щодо дрібних порушень на дільницях, такі моменти були, багато інформації було від кандидатів, громадських організацій», – сказала І. Мошура. Зокрема, вона відзначила черги на дільницях.
Проте, запевнила вона, у районах області черги менші, скарг на довге очікування в чергах не було.
«Дільниці закрились, представники органів внутрішніх справ знаходяться безпосередньо на дільницях, будуть тримати контроль за ходом підведення підсумків голосування», – сказала І. Мошура. Вона наголосила, що міжнародні спостерігачі не зафіксували жодних суттєвих порушень виборчого законодавства.
«Були ускладнення процесу у зв’язку з вибуттям напередодні одного з суб’єктів виборчого процесу – ВО «Батьківщина», але це не вплинуло на терміни відкриття виборчих дільниць і голосування людей… За попередньою інформацією, явка виборців на 22:30 – 52%, але ще не всі райони подали інформацію. Явка дещо менша, ніж на виборах президентських, які були цього року, а також нижча від явки на місцевих виборах 2006 року, коли вона склала близько 85%. Та разом з тим, явка є досить високою», – сказала Ірина Мошура.
На запитання журналістів про те, чи відомо у ЛОДА про інформацію, яку сьогодні надали міжнародні спостерігачі про те, що у Львові проголосувало 100 осіб, котрим менше 18 років, І. Мошура зазначила: «Ні, про такі факти не було повідомлено. Можливо складено акти безпосередньо на дільниці, але не було повідомленою сподіваюсь, непоодинокі випадки. Про це говорили і органи внутрішніх справ – багато є інформації, яка емоційно заявляється тими чи іншими кандидатами, але фактично не підтверджується», – сказала вона.
Також вона додала, що за попередніми результатами екзит-полу, кількість політичних сил, які проходять до Львівської міської ради, є доволі значною, а для тих, які не прогнозували, що пройдуть трьохвідсотковий бар’єр, це стало «приємною новиною».