Ситуацію із пожежею на шахті "Степова" вивчає голова Держкомітету України з промислової безпеки
На Львівщині перебуває голова Державного Комітету України з промислової безпеки, охорони праці і гірничого нагляду Сергій Сторчак, який має намір спуститись у шахту "Степова" ДП "Львіввугілля", щоб особисто проаналізувати ситуацію і вжити заходів щодо врегулювання ситуації на шахті, робота котрої припинена від 2 квітня поточного року у зв’язку з пожежею. Про це ZAXID.NET повідомив прес-секретар територіального управління Держгірпромнагляду по Львівській області Микола Гуцуляк.
Також заплановано, що С.Сторчак проведе розширену нараду за участі керівництва ДП "Львіввугілля", ВП шахта "Степова", місцевої влади, профспілок та зустрінеться з представниками трудового колективу.
Окремим питанням голова Держгірпромнагляду розглядає вивчення ситуації щодо виконання Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності". Як відомо, Держгірпромнагляд звернувся до Міністерства вугільної промисловості України та керівництва всіх вугільних підприємств недержавної форми власності із пропозицією протягом 10 діб визначитись щодо необхідності подальшого перебування інспекторського складу на шахтах (закріплення державних інспекторів за підприємствами) для здійснення державного нагляду із періодичністю, що перевищує межі, встановлені Законом.
Водночас Державний комітет України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду застеріг керівництво шахт всіх форм власності про повну відповідальність власника за створення безпечних умов праці.
На шахті "Степова" з 2 квітня триває ліквідація пожежі, яка почалася на дільниці з видобутку вугілля № 4, лава № 115. Гірничі роботи з видобутку вугілля в лаві № 115 велися на глибині близько 550-ти метрів. Довжина лави - 200 метрів. Довжина виймального стовпа - 450 метрів.
14 квітня близько 23.25 телефоном надійшла інформація на командний пункт з ліквідації аварії на шахті "Степова" від начальника дільниці, який повідомив про погіршення стану здоров'я 5 осіб на чолі з командиром Львівсько-Волинського воєнізованого гірничорятувального загону, які перебували в шахті з метою перевірки і налагодження роботи лінії дистанційного відбору проб повітря ("Дистоп"), що контролює стан рудникової атмосфери.
Згідно з повідомленням першого заступника начальника територіального управління Держгірпромнагляду по Львівській області - начальника гірничого округу Юрія Царика, на шахту негайно викликали два оперативні взводи Львівсько-Волинського ВГРЗ, реанімаційно-протишокову групу, і о 1.00 15 квітня потерпілих доправили до Червоноградської центральної міської лікарні.
У шахті знаходиться одне відділення воєнізованої гірничорятувальної служби.