Скасування двоставкового тарифу призведе до рейдерства на ТКЕ, – Павлюк
Скасування двоставкового тарифу на теплопостачання депутатами Львівської міської ради не відповідатиме чинному законодавству і може призвести до банкрутства львівських підприємств-постачальників тепла. Про це заявила 29 червня на прес-конференції директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради Наталія Павлюк.
Так, Наталія Павлюк наголосила, що двоставковий тариф встановлений не виконавчим комітетом Львівської міської ради, а НКРЕ згідно з постановою Кабінету міністрів України №955 від 2007 року. «Якщо сьогодні відміниться двоставковий тариф, ми повинні говорити про те, що якимось чином найти в бюджеті кошти – я хочу наголосити, що це не менше 230 млн до кінця року – для того, щоб хоча б заплатити за той газ, який нам дає Київ», - додала вона.
Начальник юридичного управління міськради Гелена Пайонкевич уточнила, що в тому випадку, якщо в місті почне діяти економічно необґрунтований тариф, міська влада повинна буде відшкодувати теплопостачальним підприємствам різницю між затратами та надходженнями коштів.
«Йде мова про те, що Львівська міська рада не зможе вживати жодних дій по обслуговуванню повністю житлового фонду. Тобто це є видатки на житлово-комунальне господарство, ця сума, 230 млн, повинна би бути забрана міською радою з другого кошика і передана теплопостачальним підприємствам», - пояснила вона.
За словами Наталії Павлюк, на сьогодні Львів має загальний борг за газ перед Києвом в розмірі 204 млн грн, і лише за останній місяць – 17 млн грн. У тому разі, якщо двоставковий тариф буде скасовано, львівські теплопостачальні підприємства накопичать ще більший борг.
«Якщо ми говоримо про те, щоб наші підприємства збанкрутували – а, перепрошую, цього в Києві дуже хочуть, щоб збанкрутували великі монополісти, великі підприємства, теплопостачальні підприємства, і щоб зайнятись їх рейдерством. Я не хочу звинувачувати зараз депутатський корпус в тому, що вони в цьому зацікавлені, не дай Бог, але, діючи таким чином, ми можемо прийти до того, що завтра теплопостачальні організації у нас заберуть», - наголосила Павлюк.
«Після скасування тарифу теплопостачальні підприємства не матимуть надходжень. Відповідно не зможуть сплачувати за природній газ. А це накопичуватиме борги, якими зможуть скористатись багаті люди, привласнивши стратегічні міські підприємства. Скасування двоставкового тарифу призведе до рейдерського захоплення теплопостачальних підприємств», - зауважила директор департаменту ЖКГ та інфраструктури Наталія Павлюк.
Окрім того, директор департаменту житлового господарства та інфраструктури спростувала тезу про те, що скасування двоставкового тарифу, може призвести до збільшення субсидій для населення. «Можливо, якоюсь мірою трішки виграв би той, хто має більші доходи – понад 5 тис., можливо, коли було при одноставковому тарифі, він отримав би субсидії. Але основна маса населення, більш зубожіла, більш бідна маса населення, однозначно від цього нічого не виграє», - зазначила Наталія Павлюк.
Також критику представниці Львівської міської ради викликала теза «свободівців» про те, що 99% населення Львова проти двоставкового тарифу. За її словами, такі дані представники ВО «Свобода» зібрали з зустрічей з мешканцями, на які природнім чином ходять саме ті мешканці міста, що невдоволені ситуацією. Для відображення позиції міської громади, за словами Наталії Павлюк, краще було б провести референдум.
Окремо Наталія Павлюк вказала на те, що на сьогодні не існує механізму переходу від двоставкового тарифу до одноставкового в тому разі, якщо рішення про скасування буде прийнято на сесії Львівської міської ради. Відтак таке рішення призведе або до того, що місту припинять подачу газу, або до того, що Львів будуть дотувати.
Як інформував ZAXID.NET, фракція ВО «Свобода» обіцяла скасувати двоставковий тариф за теплопостачання 30 червня, на засіданні сесії Львівської міської ради. Відповідну заяву озвучив 29 червня на прес-конференції голова фракції ВО «Свобода» у Львівській міській раді Руслан Кошулинський.