<

Слідчий комітет РФ назвав чотири ймовірні версії вбивства Бориса Нємцова

СвітРоман Ганкевич, 28 лютого 201512360
Люди приносять квіти то місця вбивства Бориса Нємцова

Слідство у справі про вбивство Бориса Нємцова розглядає кілька версій злочину: політичну провокацію, ісламсько-екстремістський слід, українські події і комерційну діяльність.

Про це заявив російському «Интерфаксу» офіційний представник Слідчого комітету Росії Володимир Маркін, передає Інтерфакс-Україна.

«На сьогоднішній момент слідство розглядає кілька версій: вбивство як провокація для дестабілізації політичної обстановки в країні, і фігура Нємцова могла стати своєрідною сакральною жертвою для тих, хто використовує усі методи для досягнення своїх політичних цілей», - сказав Маркін.

Крім того, за його словами, «ретельно відпрацьовується і версія, пов'язана з ісламсько-екстремістським слідом».

«Справа в тому, що у слідства є відомості про те, що Нємцов отримував погрози у зв'язку з його позицією щодо розстрілу журналістів редакції журналу Шарлі Ебдо в Парижі», - зазначив представник СКР.

Крім того, додав він, «перевіряється версія, пов'язана з українськими подіями».

«Не секрет, що серед обох конфліктуючих сторін є дуже радикальні персонажі, які не підкоряються жодній владі», - підкреслив Маркін, не виключивши і версії, пов'язані з комерційною діяльністю вбитого і особистою неприязню до нього, та інші побутові версії.

У СКР повідомили, що вже допитані свідки та очевидці події. «До речі, крім супутниці Бориса Нємцова, яка знаходилася безпосередньо з ним на Великому Москворецькому мосту, є й інші очевидці цього злочину, які також дають необхідні свідчення», - сказав Маркін.

За його словами, також фахівці працюють над деталізацією всіх телефонних з'єднань безпосередньо до і в момент злочину, в прив'язці до місця його скоєння.

«Зараз вивчаються записи камер відеоспостереження по всьому маршруту слідування Нємцова. Стрілянина велася, імовірно, з пістолета Макарова. При огляді місця події вилучено 6 гільз 9-міліметрового калібру, причому характерно, що магазин був сформований з гільз різного виробника», - зазначив представник СК Росії.

«Те, що злочин був ретельно спланований, не викликає жодних сумнівів, так само як і місце, обране для вбивства. За даними слідства, Борис Нємцов прямував з супутницею до своєї квартири, яка знаходиться недалеко від місця події. І очевидно, що організатори та виконавці цього злочину знали про його маршрут», - підкреслив Маркін.

Між тим, голова Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін, який взяв цю справу під свій особистий контроль, і міністр МВС Володимир Колокольцев провели засідання штабу, на якому заслухали перші підсумки розслідування і поставили завдання слідчо-оперативній групі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук