Спостерігач ОБСЄ розповів про свій полон у Слов'янську
Один із восьми іноземних членів затриманої у Слов’янську групи ОБСЄ розповів про свої враження від «гостинного прийому» у В'ячеслава Пономарьова. Полонених спостерігачів ОБСЄ тримали у тісному холодному підвалі. Найгіршими були перші вісім чи десять годин.
Про це чеському телебаченню ČT24 розповів один із восьми іноземних членів затриманої у Слов’янську групи ОБСЄ, підполковник чеської армії Йозеф Пршеровскі.
Розповідаючи про свої враженнями про «гостювання в народного мера» В’ячеслава Пономарьова, чеський офіцер назвав найтяжчими в полоні перші вісім годин.
«Найгіршими були перші вісім чи десять годин, зі зав’язаними очима нас супроводжували і до туалету», - розповів Йозеф Пршеровскі.
«В усіх затриманих вилучили шнурівки від взуття і перевірили, чи не маємо чогось у черевиках», – розповів чеський офіцер. – «Потім усім затриманим зав’язали очі й руки і завели до підвалу».
Приміщення, де утримували членів групи ОБСЄ, сказав чеський офіцер, було невелике, приблизно 15 на 30 метрів. Також було холодно, не більше 8 градусів.
«Спати ми не могли, глина, три лампочки – і це все. Думали про все: і про родину, і про те, що назовні можемо й не дістатись», – розповів Йозеф Пршеровскі.
Зняли пов’язки з очей і розв’язали руки затриманим тільки через вісім-десять годин. Могли побоятися можливих наслідків для здоров’я, вважає Йозеф Пршеровскі. Як спроби тиску чи залякування групи чеський офіцер називає пересування затриманих до іншого приміщення, а також попередження про наступ українських військових сил на місто Слов’янськ.
Як повідомляв ZAXID.NET, 25 квітня на в'їзді у Слов'янськ Донецької області група невідомих зупинила автобус, в якому перебувала інспекційна група ОБСЄ, і спрямувала його в місто. У складі групи - четверо представників ФРН і по одному зі Швеції, Польщі, Данії та Чехії.
Згодом військового спостерігача ОБСЄ зі Швеції, який страждає на цукровий діабет, сепаратисти звільнили.
Також, нагадаємо, що у суботу, 3 травня, визволені з полону в Слов'янську військові інспектори ОБСЄ прибули до Києва. У звільненні експертів ОБСЄ брав участь представник президента Росії Володимир Лукін. СБУ та МЗС України заявили, що звільнити заручників вдалося лише після отримання сепаратистами відповідних інструкцій з Москви.