США схвалили продаж Україні 16 патрульних військових катерів

Загальна вартість катерів, озброєння та необхідного супутнього обладнання до них становить 600 млн. доларів

Американський катер Mark VI

Сполучені Штати схвалили продаж Україні до 16 патрульних катерів Mark VI, а також супутнє обладнання та озброєння до них на загальну суму в 600 млн доларів. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, інформує прес-служба МЗС.

Шість катерів США передасть Україні в рамках безпекової допомоги за відповідними американськими програмами. Решту катерів український уряд може придбати за бажанням.

Кулеба зазначив, що цей крок офіційного Вашингтону «свідчить про зростаючу довіру між Україною та США».

«Ця підтримка, разом з реформою сектору безпеки і оборони та оборонної промисловості, допоможе Україні розвинути сучасні, взаємосумісні з НАТО Збройні сили, які здатні ефективно протистояти російській агресії», – зазначив Кулеба.

Катери Україна зможе використовувати, щоб протистояти наявним та потенційним загрозам у Чорному та Азовському морях.

У МЗС зазначають, що патрульні катери класу Mark VI – це надзвичайно швидкісні катери, призначені для патрулювання прибережних морських територій та захисту портової інфраструктури. Катер може розвивати швидкість до понад 63 км/год.

відео U.S. Defense System

Техніка буде оснащена також сучасним обладнанням, зокрема, гарматними системами MSI Seahawk A2 та МК 44.

Серед іншого Україна закупить катери, акустичні системи, інфрачервоні радари, ідентифікаційні системи. Як повідомляє інформаційний ресурс Ukrainian Military Pages, крім 16 патрульних катерів Україна направила запит на отримання 32 систем озброєння MSI Seahawk A2, 40 гармат МК44 Bushmaster (32 встановлені і вісім запасних), 20 електрооптичних інфрачервоних радіолокаторів (FLIR) (16 встановлених і чотири запасних), 16 акустичних пристроїв дальнього радіусу дії (LRAD), 16 ідентифікаційних систем свій / чужий (IFF) та іншого комунікаційного і допоміжного обладнання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук