США відмовилися від переговорів з Росією щодо FATCA

СвітРоман Ганкевич, 7 травня 20145730
Будинок капітолію, Вашингтон

Через політичні розбіжності щодо України, Вашингтон не збирається відновлювати з Москвою переговори про приєднання російських банків до американського режиму збору податкової інформації «FATCA» (FATCA - Foreign Account Tax Compliance Act, «Закон про дотримання податкових вимог по закордонних рахунках»). Таким чином США застосовують неформальні санкції проти банків Росії.

Про це повідомив у вівторок помічник міністра фінансів США Деніел Глейзер.

Виступаючи в комітеті з закордонних справ сенату Конгресу США на слуханнях, присвячених ситуації в Україні, помічник міністра фінансів США заявив, що «у міністерства фінансів США на даному етапі немає наміру відновлювати переговори з Росією стосовно FATCA».

У понеділок, 5 травня закінчилася реєстрація іноземних банків у податкових органах США, а вже з 1 липня цього року закон зобов’язуватиме всі фінансові організації, представлені на території США, що працюють з американськими банками або зацікавлені в роботі з американськими клієнтами (тобто, по суті, всі банки світу), розкривати американській податковій службі (IRS, Internal Revenue Service) відомості про рахунки американських платників податків та афілійованих з ними юридичних осіб.

На тих, хто ухилилився від реєстрації, чекають санкції: спочатку 30% податку з виплат на користь банку будь-якого пасивного доходу від американських активів (наприклад, відсотків), а з 2017 року – такий самий збір з доходів від продажу цінних паперів і навіть транзитних платежів. Крім того, некоректне подання інформації спричинить штраф в розмірі від $10 тис. до $50 тис.

У квітні Росія була практично готова підписати угоду, але в міністерстві фінансів РФ заявили, що Вашингтон затягує процес в якості неформальної санкції, як реакція на анексію Криму. Так, за інформацією порталу «Finance.ua» голова ради директорів російського «МДМ банку» Олег Вьюгін сказав, що, якщо IRS не підпише угоду з російськими банками, вони будуть закривати коррахунки в американських банках і шукати інші іноземні банки-кореспонденти.

«Для будь-якого банку 30% податку з виплат може стати серйозною проблемою, бо незрозуміло, як працювати через інші іноземні банки, як поведуть себе США з тими, хто буде відкривати коррахунки російським банкам», - заявив Вьюгін і додав, що особливо болючою ця проблема буде для банків, що мають іноземні кредити, а також для тих кредитних організацій, які обслуговують експортерів.

Раніше ZAXID.NET повідомляв, що США запроваджують штрафи для російських банків через Крим.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук