США запровадили санкції проти Китаю через обмеження автономії Гонконгу

СвітАндрій Стець, 15 липня0
США запровадили санкції проти Китаю через обмеження автономії Гонконгу
фото dpa
Товарообіг Китаю тепер обкладатиметься «масивними тарифами»

Президент США Дональд Трамп підписав закон, який передбачає широкий спектр санкцій проти осіб, організацій та компаній, котрі сприяють Китаю в обмеженні автономії Гонконгу. Про це Трамп заявив під час брифінгу у вівторок, 14 липня, інформує CNBC.

«Гонконг тепер матиме такий же статус, як і материковий Китай. Ніяких особливих привілеїв, ніякого особливого економічного ставлення і ніякого експорту високих технологій», — зазначив президент США.

Він додав, що товарообіг Китаю тепер обкладатиметься «масивними тарифами». Таким чином, після підпису Трампа набуває чинності законопроект, який американський парламент (Конгрес) проголосував ще 2 липня.

Серед іншого, нові санкції стосуються банків, які співпрацюють з китайськими чиновниками, причетними до прийняття закону про нацбезпеку, та суб'єктів, які допомагають порушити автономію Гонконгу.

Як інформував ZAXID.NET, 30 червня Компартія Китаю ухвалила закон про національну безпеку Гонконгу в обхід місцевого законодавчого органу цієї автономної території.

Завдяки цьому закону китайська влада зможе в обхід місцевого уряду карати за дії, які у Пекіні розцінюватимуть як такі, що загрожують національній безпеці та підривають державну владу в Гонконгу, який має статус автономії у складі КНР.

Проти прийняття закону виступили, зокрема, Велика Британія, ЄС і США. Вони заявили, що він обмежує автономію Гонконгу, яку Пекін зобов'язався гарантувати після отримання Гонконгу в 1997 році. Китай відхилив критику міжнародної спільноти.

Крім того, 9 липня адміністрація президента США ввела санкції проти китайських чиновників, причетних, на її думку, до утисків мусульманської спільноти уйгурів у регіоні Сіньцзян. Санкції передбачають замороження американських активів, обмеження на в'їзд до США і заборону американським компаніям вести бізнес-діяльність із такими чиновниками.

Довідково: У 1984 році в Пекіні уряд КНР підписав декларацію про те, що КНР відновить суверенітет над Гонконгом з 1 липня 1997 року, а уряд Британії передасть Гонконг КНР. Відповідно до ідеї «Одна країна, дві системи» була домовленість, що соціалістична система КНР не буде прийнята в Гонконгу, а капіталістична система і спосіб життя залишаться незмінними протягом 50 років, до 2047 року. У листопаді 2019 року в Гонконзі пройшли місцеві вибори: більше 80% місць в райрадах зайняли представники демократичних сил.

У травні 2020 року Пекін прийняв новий закон про безпеку в Гонконзі, а також обмежив видачу віз американцям у Гонконг.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук