США зацікавлені в партнерстві НАТО і Росії
США зацікавлені в партнерстві НАТО і Росії. Росія і США стикаються з однаковими погрозами - тероризмом, екстремізмом і наркотрафіком. Про це заявила держсекретар Гіларі Клінтон.
"Ми вважаємо, що НАТО повинна створити свою архітектуру безпеки, і переконані, що запропонована Бараком Обамою система стане значним внеском у цю архітектуру. Ми маємо потребу в Росії як у партнері з питань ПРО і нерозповсюдження ... Ми запрошуємо Росію приєднатися до НАТО у розробці системи ПРО ", - сказала держсекретар, виступаючи 22 лютого з промовою про майбутнє НАТО.
За її словами, США зацікавлені в партнерстві НАТО і Росії з широкого кола питань, які так само актуальні як для країн альянсу, так і для російської сторони, пише ТСН.
"Росія і США стикаються з однаковими погрозами - екстремізмом, наркотрафіком, Росія стикається з викликами її безпеці, і наше завдання - зблизити Росію і НАТО", - зазначила держсекретар США.
У свою чергу, генсек альянсу Андерс Фог Расмуссен, виступаючи 22 лютого в Вашингтонському Джорджтаунському університеті, заявив, що НАТО сподівається на взаємодію з Росією в питаннях протиракетної оборони.
"Я дуже хотів би бачити, щоб американська система ПРО, система ПРО НАТО і система ПРО Росії координувалися, щоб створити загальну захист від ядерної загрози", - сказав генсек альянсу.
Фог Расмуссен зазначив, що зміна планів США в цій сфері ніяк не є поступкою Росії, яка протестувала проти планів адміністрації Джорджа Буша-молодшого.
"Наскільки я знаю, новий американський підхід до ПРО не повинен розглядатися як поступка Росії. Новий підхід заснований на нових розвідувальних даних і технології. Я підтримую новий американський підхід, тому що він передбачає розміщення елементів ПРО швидше, передбачає створення системи ПРО всередині структури НАТО та націлений на захист всіх партнерів ", - сказав він.
За словами Фога Расмуссена, співпраця з Росією в сфері ПРО перспективно, оскільки НАТО, ЄС, Росія і США стикаються з одними і тими ж проблемами.
"Говорячи про ПРО, я бачу тут явні перспективи. Росії можуть загрожувати ракети з ядерними боєголовками в тій же мірі, що Європі та Північній Америці", - вважає генсек альянсу.
Фог Расмуссен запропонував Росії прямо зараз почати брати участь у створенні загальної архітектури безпеки.
"Росія голосно говорить про створення нової європейської архітектури безпеки. Президент (Росії) Дмитро Медведєв представив свій проект договору. Але замість того, щоб обговорювати договору та документи, я вважаю, потрібно створювати справжню загальну архітектуру безпеки. І це буде справжня архітектура, якщо ми побудуємо загальну систему ПРО. Я б закликав Росію розглянути цю пропозицію позитивно ", - сказав він.
Генсек НАТО також піддав критиці нову військову доктрину Росії, згідно з якою розширення альянсу на Схід оголошено однією із загроз національній безпеці Росії.
"Нещодавно Росія опублікувала нову військову доктрину, згідно з якою НАТО повинна розглядатися як головна зовнішньополітична загроза. Не думаю, що ця доктрина відображає реальний світ. НАТО - не ворог Росії, і не збирається нападати на РФ. Росія повинна отримати користь з того факту, що НАТО створила стабільну систему безпеки вздовж західних кордонів Росії, так що Росія може тепер сконцентруватися на реальних загроз ", - заявив Фог Расмуссен.
Нагадаємо, США восени 2009 року оголосили про внесення коректив в плани зі створення системи протиракетної оборони. США не відмовилися від розміщення наземних елементів ПРО в Європі, але відтермінували початок їх розгортання до 2015 року. Повністю позиційний район ПРО буде створений до 2020 року. До появи перших наземних об'єктів берега Європи патрулюватимуть військові кораблі США з ракетами-перехоплювачами на борту.
Воєнна доктрина РФ була затверджена Медведєвим і оприлюднена 5 лютого, в день початку Мюнхенській конференції з безпеки. Вона є одним з основних документів стратегічного планування РФ в області військової безпеки. Серед загроз, представлених у новій військовій доктрині, - посилення НАТО за рахунок приєднання нових членів і розгортання систем ПРО.