Стихійні сміттєзвалища шкодять більше, ніж сучасний полігон, - голова Виноградівської райради
Голова Виноградівської районної ради Олег Любімов 25 лютого у коментарі ZAXID.NET щодо акції протесту, під час якої мешканці 5 сіл перекрили автомагістраль Мукачево-Хуст, зазначив: "Люди просто не розуміють, проти чого вони протестують". З його слів, наразі рішення про будівництво полігону ще немає. Готується проектно-кошторисна документація. Об’єкт має бути аналогом європейських, за всіма сучасними стандартами безпеки і якості.
"Учора близько 200 осіб увірвалися до сесійної зали. Почали кричати. Вони вимагали заборонити будівництво заводу. Звичайно, ніхто з депутатів не підтримав, адже рішення про будівництво ще немає", - сказав О.Любімов.
На побоювання селян, що полігон зашкодить якості городини, яку вони вирощують на продаж, О.Любімов відповів: "Як це може зашкодити? Зараз стихійні сміттєзвалища, які виросли навколо сіл, отруюють ґрунтові води, які йдуть на поля. То що краще: кілька неконтрольованих необлаштованих стихійних звалищ, чи один полігон, який буде споруджено відповідно до європейських стандартів безпечної для довкілля утилізації сміття? Їхні (селян-ред. - ZAXID.NET ) аргументи не витримують жодної критики".
"Наприклад, у м. Мішкольце (Угорщина) уже 2,5 роки діє такий полігон, я б сказав, що там чистіше, ніж подекуди біля наших сіл", - зазначив голова ради.
О.Любімов також розповів, що людям пропонували вивчити думку експертів: "Ми пропонували їм створити комісію, яка б фахово доповіла, чи несе цей об’єкт загрозу чи ні. Проте селяни не погодились. Вони просто кажуть "ні" на всі наші пропозиції".
Нагадаємо, сьогодні вранці мешканці кількох сіл району, близько 300 осіб, перекрили автотрасу Мукачево-Хуст, у такий спосіб вимагаючи заборони на будівництво полігону для утилізації сміття поблизу с. Широке. Селян турбує те, що на полігон звозитимуть сміття з кількох районів області - до 500 тонн на місяць - і складуватимуть. Тоді як місцеві мешканці живуть з того, що вирощують на продаж городину.
Протягом року тільки Виноградівський район продукує близько 60 тис. куб. м сміття.