Стриянин представлятиме Україну на чемпіонаті світу зі спортивного запам’ятовування

Головні Новини за 19 листопадаТетяна Муравель, 19 листопада 2014, 13:55 0

Мешканець м. Стрия, що на Львівщині, Гордій Остапович – єдиний в Україні, хто займається спортивним запам’ятовуванням, – представлятиме нашу країну чемпіонаті світу, який відбудеться в Китаї у грудні.

За його словами, він планував потрапити на минулорічне світове змагання в Лондоні. Однак тоді йому не відкрили візи. Тепер же відраховує останні дні до чемпіонату, оскільки китайську візу вже має.

Чоловік посилено тренується. Робить це усюди: і на вулиці, і в громадському транспорті. «Я звертаю увагу на обличчя людей. Що повніше набилося людей, то краще… і номери автомобілів також запам’ятовую», – розповів Остапович.

Гордій завжди має біля себе колоди карт, аби запам’ятовувати їх розташування. Адже це одна з десяти обов’язкових дисциплін під час змагання. Також учасники мають запам’ятати набір чисел на слух, абстрактні поняття тощо. Та найважче, впевнений Гордій Остапович, буде адаптуватися до нового часу, адже різниця з Китаєм – 8 годин. Тому спортсмен уже зараз змінив свій день так, аби звикати до нового часу. А ще змінив раціон – вживає багато риби та риб’ячого жиру, горіхи. Препаратів для покращення пам’яті – жодних. Адже в Китаї проходитиме допінг-контроль.

Швидкочитанням і запам’ятовуванням стриянин почав захоплюватися ще в студентські часи. Тепер навчає інших. Має власну школу.

Серед його учнів – і діти, і дорослі. Є й відомі політики. Починати ж радить із щоденника. Каже: ми надто мало згадуємо, тому й маємо клопоти з пам’яттю. Якщо ж щовечора записувати, що було впродовж дня, то виділятимемо на згадування більше, ніж середньостатистична людина на місяць. Важливий щоденник і коли вивчаєте іноземну мову.

«До прикладу, якщо вивчаєш іспанську мову, береш ручку і кожен вечір згадуєш день, але пишеш іспанською мовою. Це означає, що одну годину ви намагаєтесь писати іспанською мовою. І так щодня. А за місяць – це вже великий обсяг часу», – впевнений Остапович.

На чемпіонаті в Китаї він хоче потрапити бодай у двадцятку призерів. А далі має намір розвивати цей вид спорту в Україні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук