Стрийського суддю уже не оштрафують, навіть якщо визнають винним у нетверезому кермуванні
Закінчився тримісячний термін на розгляд адмінпротоколу у справі служителя Стрийської Феміди Юрія Андрейківа
До теми
Стрийського суддю Юрія Андрейківа вже не оштрафують, навіть якщо визнають, що він їздив за кермом п'яним.
15 грудня 2016 р. на суддю склали протокол за відмову пройти алкотест. Копи твердять: спіймали чоловіка п'яним за кермом. Та суд почав розглядати справу щойно 7 березня 2017 р. Засідання тривають і досі. Тим часом, термін, у який можна притягнути до відповідальності за цією статтею, до наступного засідання суду вже спливе.
14 березня 2017 р. у справі судді Андрейківа відбулося друге засідання. На перше представник Феміди не з’явився і розгляд перенесли. Не прийшов він і цього разу. Але був адвокат. Той одразу ж попросив перенести розгляд аби викликати свідків та копів, які склали протокол на суддю.
«У даному протоколі є велика кількість неточностей і фактично деяка фальсифікація, ми вважаємо. Неправильно зазначена адреса. Яким чином встановлювалася особа правопорушника і його домашня адреса – незрозуміло. Нерозбірливо написані навіть адреси свідків, тобто викликати їх у суд може бути проблематично», – пояснює представник судді Андрейківа Микола Іванус.
Тим, що у протоколі вказана неправильна адреса, адвокат пояснює відсутність Андрейківа у суді. Й сам представник Феміди тиждень тому – після першого засідання – запевняв, що повістки не отримав. А про суд дізнався від журналістів.
«Наразі мене офіційно ніхто не повідомив про судове засідання. На яку годину, хто слухає. Мені нічого не прийшло», – заявляв суддя Стрийського міськрайонного суду Юрій Андрейків 7 березня.
Натомість поліцейські запевняють, що з адресою не наплутали.
«Вона взята з реєстраційних документів на транспортний засіб, який зареєстрований на даного громадянина. Якщо адреса була змінена, даний чоловік повинен був звернутися в сервісний центр і повідомити про це. Тому до нас претензій не може бути», – наголосив командир батальйону управління поліції Львова Роман Бліхарський.
І все б нічого, але з'ясовувати у суді обставини складення протоколу, часу вже не залишилося. Засідання перенесли на 20 березня. А 15 березня закінчується тримісячний термін, відведений на розгляд таких справ.
«Після закінчення строку притягнення особи до адміністративної відповідальності, особа може бути визнана винною у вчиненні адміністративного правопорушення, однак адміністративне стягнення накладене бути не може», – пояснив голова Миколаївського районного суду Андрій Головатий.
А мова йшла про 10200 грн штрафу і позбавлення водійських прав на рік. Якщо, звичайно, суддю визнають винним. Протокол на нього склали 15 грудня 2016 р. за відмову пройти алкотест. Справа потрапила до Стрийського суду, де і працює Андрейків, але там її не захотіли розглядати. Шість суддів взяли самовідвід.
«Вважаю, що не може розглядатися справа у провадженні судом, де суддя працює. Це відповідно до вимог Кримінально-процесуального кодексу України», – пояснював нам 6 березня голова Стрийського міськрайонного суду Василь Бораковський.
Тим часом, через самовідводи стрийських суддів розгляд протоколу відклався на два місяці. Тому зараз Юрію Андрейківу загрожує хіба неприємний запис у суддівському досьє, якщо доведуть його провину.