Студентів-медиків звільнили від обов'язкового відпрацювання після вишу

Раніше випускники медвишів повинні були відпрацювати три роки на підприємстві за розподілом

Кабінет міністрів України остаточно скасував обов’язкове працевлаштування студентів, які є випускниками медичних вишів. Відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду, повідомляє «Укрінформ».

«Обов’язкове працевлаштування для решти студентів було скасовано ще торік, однак саме працевлаштування студентів-медиків залишили у зв’язку з позицією профільних установ. Тепер й студенти-медики можуть розпоряджатися собою після випуску та реалізувати своє конституційне право на вільний вибір місця подальшої роботи», – прокоментувала це рішення міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Постанову ухвалено у зв’язку зі змінами у законодавстві, оскільки законом «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо працевлаштування випускників» було скасовано норми щодо обов’язковості працевлаштування випускників вищих навчальних закладів.

Як відомо, раніше студенти, які навчалися за державним замовленням, повинні були відпрацювати три роки на тому підприємстві, куди їх скерував навчальний заклад за розподілом.

У випадку, якщо випускник не мав бажання працювати, йому надавалося право відшкодувати гроші за навчання. Відпрацювання контролювалося фінансовою інспекцією.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук