Створена українкою німецька благодійна організація постачає на Донбас гумдопомогу через Росію

Організацію, яка діє в порушення українського законодавства, створила українка

Німецька благодійна організація Aktionsbündnis Zukunft Donbass відправляє гуманітарну допомогу до непідконтрольних українському урядові районів Луганщини через територію Росії, повідомила українська служба Deutsche Welle.

Її створила уродженка Житомирської області Раїса Штайнік, яка з 1974 року живе в німецькій федеральній землі Тюрингії. Штайнік постійно стежила за ситуацією на батьківщині, а початок воєнних дій на сході України у 2014 році її шокував.

Жінка вирішила допомогти лікарням Луганщини. Створивши Aktionsbündnis Zukunft Donbass, вона розпочала в Німеччині збір пожертв, а також вживаної медичної техніки та меблів для лікарень Луганщини. Водночас допомогу, яку вона збирає, доставляють через територію Росії.

За словами активістки, везти до Луганська медичну техніку через українські блокпости її відрадили представники інших благодійних організацій, які раніше не доставляли на непідконтрольні території допомогу через решту території України, побоюючись, що вантаж на блокпостах можуть забрати або повернути назад. Як заявила активістка, організація Aktionsbündnis Zukunft Donbass надіслала до Служби безпеки України листа, в якому просила офіційного дозволу на провезення вантажу, але за три місяці так і не отримала відповіді.

В свою чергу українські дипломати нагадали, що маршрут доставки допомоги не через митний кордон України є нелегальним.

«Ми очікуємо від наших німецьких партнерів активнішого залучення у процес інформування німецького суспільства про кримінальну відповідальність в Україні за такі дії», – йдеться, зокрема, у відповіді посольства України на запит DW.

Міністерство закордонних справ ФРН у свою чергу зазначило, що німецький уряд доставляє на Донбас гуманітарну допомогу винятково через решту української території.

На сайті посольства ФРН в Україні розміщена пам’ятка для потенційних німецьких благодійників, у якій дипломати наполегливо радять перед відправленням гуманітарних вантажів отримати консультацію у відповідних українських державних органах.

Водночас Штайнік планує й далі надсилати допомогу лікарням на Донбасі. При цьому один із наступних вантажів має вирушити вже на підконтрольну українському урядові територію – до Авдіївки Донецької області.

«Якщо нашу допомогу можуть прийняти і вона може допомогти, то це найголовніше, що ми можемо в цій ситуації зробити. І на тому, і на іншому боці від війни страждають прості люди», – сказала активістка.

Українські дипломати запевнили DW, що в Україні «високо цінують щиру допомогу німецьких друзів і партнерів тим українцям, які цього потребують внаслідок російської агресії». Та разом з тим посольство України в Німеччині наполегливо закликає надавати гуманітарну допомогу винятково у відповідності до чинного українського законодавства.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук