Суд, де працював Зварич, звинуватили у некваліфікованому та упередженому розгляді справи
Комітетом Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією, який очолює народний депутат України від Компартії Ігор Калєтнік, отримано інформацію про вирішення у судовому порядку резонансної справи, хід якої постійно перебував у полі підвищеної уваги через численні порушення вимог законодавства суддями адміністративних судів, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі КПУ.
"Зокрема, 9 квітня 2009 року відбулося засідання Вищого адміністративного суду України за позовом Полуситка В.М. до Державної митної служби України та Львівської митниці.
Колегією суддів під головуванням Ліпського Д.В. було скасовано рішення судів першої та апеляційної інстанцій у цій справі та постановлено нове рішення, яким позивачу у задоволенні його позовних вимог було відмовлено.
Таким чином, судом касаційної інстанції було винесено об’єктивне і неупереджене рішення, яке ґрунтувалося виключно на вимогах чинного законодавства, а незаконні та однобокі рішення, винесені заангажованими суддями, були справедливо скасовані.
"Ми не досягнемо тріумфу правосуддя, поки будуть прийматися рішення на зразок винесених суддями Залізничного та Шевченківського районних судів м. Львова в інтересах цілком законно звільнених з митних органів Полуситка В.М., а також йому подібних Савляка О.О., Гармати В.І., Возняка М.М.", - наголосив Ігор Калєтнік.
Винесені рішення були "клоновані" слово в слово з абсолютно необґрунтованої постанови про задоволення позову Полуситка В.М., незважаючи на те, що дані справи розглядалися різними суддями.
Особливо непокоїть те, що Львівський апеляційний адміністративний суд абсолютно не переймався об’єктивною оцінкою постанови, винесеної у справі Полуситка В.М. Ухвала апеляційного суду фактично дублює оскаржувану судову постанову, що свідчить про некваліфікований і упереджений розгляд справи.
Мабуть, дається взнаки "виховання" славнозвісного І. Зварича, який навчив суддів Львівського апеляційного адмінсуду не тільки виносити неправосудні рішення, а й, можливо, отримувати за це матеріальну винагороду, оскільки вся Україна знає імена горе-діячів у митних погонах і вже надала оцінку їхнім "досягненням".
Крім того, всупереч чинному законодавству, суди перших двох інстанцій не прийняли до уваги жодного з численних доводів Держмитслужби України, тому про рівність і змагальність у даному процесі не було і мови.
З метою забезпечення можливості митних органів самостійно вирішувати кадрові питання, організовувати свою роботу та виключення можливості протиправного втручання у їх діяльність Ігор Калєтнік як голова Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією неодноразово направляв відповідні звернення до органів, уповноважених приймати рішення про дисциплінарну відповідальність суддів.
Також Комітетом вживався ряд інших заходів в межах повноважень, в тому числі інформування правоохоронних органів з метою недопущення порушення законності і невідкладного реагування на зухвалі факти ігнорування вимог закону.
"Пріоритетним напрямком діяльності Комітету є викорінення корупції, зокрема з судової гілки влади. Рішення Вищого адміністративного суду України стало логічним завершенням тривалого процесу, спрямованого на досягнення справедливості у конкретно взятій справі. Цим, на моє переконання, буде створено прецедент і покладено край зловживанню владою окремими суддями всупереч інтересам держави", - зазначив Ігор Калєтнік", - інформує прес-служба КПУ.