Суд поновив на посаді люстрованого офіцера СБУ і стягнув з держави майже 2,5 млн грн

Окружний адмінсуд Києва визнав протиправним звільнення екс-очільника СБУ Дніпропетровщини Володимира Верхогляда

Суд поновив на посаді люстрованого офіцера СБУ і стягнув з держави майже 2,5 млн грн
фото most-dnepr.info
Володимир Верхогляд очолював управління СБУ у Дніпропетровській області з 2008 по 2012 роки

Окружний адміністративний суд Києва поновив Володимира Верхогляда на посаді офіцера з особливих доручень I категорії (полковник) групи радників та консультантів голови СБУ.

Як повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на рішення суду від 4 березня, суд визнав протиправним та скасував наказ голови СБУ про звільнення посадовця та встановив, що посада Верхогляда не була політичною і правомірність люстрації щодо нього не доведена.

Зазначається, що ще в листопаді 2014 на запит люстрованого офіцера СБУ повідомила, що не має відомостей, що позивач своїми рішеннями, діями чи бездіяльністю здійснював заходи, спрямовані на узурпацію влади Януковичем, підрив основ національної безпеки і оборони України або протиправне порушення прав і свобод людини.

Також суд зауважив, що Європейський суд з прав людини у справі «Полях та інші проти України» визнав український закон про люстрацію таким, що порушує права людини. Додамо, що у лютому Велика палата ЄСПЛ відмовила Україні в апеляції на це рішення.

Окрім відновлення Верхогляда на посаді, держава повинна йому виплатити недоотримане середньомісячне грошове забезпечення за період з березня 2015 по 3 березня 2020 в сумі 2, 447 млн гривень.

Володимир Верхогляд очолював управління СБУ у Дніпропетровській області з 2008 по 2012 роки, а пізніше працював радником та консультантом голови СБУ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук