Суд скасував умовно-дострокове звільнення з тюрми «судді-колядника» Ігоря Зварича
Спроби Зварича поновитися на посаді не підтвердили його сумлінного ставлення до праці, вважають в Апеляційному суді
Апеляційний суд скасував умовно-дострокове звільнення засудженого за корупцію колишнього судді і голови Львівського апеляційного адміністративного суду Ігоря Зварича. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Тернопільського апеляційного суду, опублікованому у середу, 30 січня.
Як йдеться у повідомленні суду, колегія суддів розглянула апеляційну скаргу прокурора Сихівського відділу Львівської місцевої прокуратури на рішення Галицького районного суду Львова від 11 липня 2018 року про умовно-дострокове звільнення від подальшого відбування покарання засудженого Зварича, який перебуваючи на посаді судді та голови Львівського апеляційного адміністративного суду, в період з 2007 по 2008 роки отримав 963 тис. гривень хабара.
Рішенням Оболонського районного суду Києва від 19 вересня 2011 року він був засуджений до 10 років в'язниці з позбавленням права 3 роки обіймати посаду судді та посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій в державних установах, та з конфіскацією всього належного йому майна.
Втім, постановою Оболонського райсуду Києва від 30 грудня 2015 року тюремний термін Зваричу перерахований за «законом Савченко» (закон про зарахування 1 дня попереднього ув'язнення як 2 днів в термін основного покарання) і він вийшов з-під варти, оскільки відбув повний термін ув'язнення.
Суд встановив, що з 22 січня 2016 року Зварич перебував на обліку в Галицькому районному секторі з питань пробації.
Термін відбування покарання завершувався 10 січня 2019 року, але в липні 2018 року начальник центру пробації зробив подання до суду про умовно-дострокове звільнення Зварича.
«Суд першої інстанції виходив з того, що засуджений відбув більше 3/4 строку додаткового покарання, сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення. Своє рішення місцевий суд обґрунтував тим, що останній (Зварич) надавав безкоштовну правову допомогу громадянам, а також оскаржив постанову про його звільнення з посади судді Львівського апеляційного адміністративного суду, тобто вчиняє дії, спрямовані на відновлення на роботі», - сказано в повідомленні прес-служби.
Апеляційний суд не погодився з таким рішенням та зазначив, що спроби Зварича поновитися на посаді судді не підтверджують його сумлінне ставлення до праці.
Також суд не побачив сумлінного ставлення до праці в характеристиці, яку надавали Зваричу, в адвокатському об’єднанні де він надавав безкоштовну правову допомогу місцевим жителям, оскільки він не був офіційно працевлаштований в цій організації.
При таких обставинах колегія суддів Тернопільського апеляційного суду прийшла до висновку, що апеляційну скаргу прокурора слід задовольнити, а постанову Галицького районного суду Львова про умовно-дострокове звільнення Зварича скасувати.
Як інформував ZAXID.NET, кримінальну справу за хабарництво щодо Ігоря Зварича порушили в грудні 2008 року. Тоді, під час обшуків у кабінетах і квартирах судді та його шести колег правоохоронці виявили та вилучили 1 млн доларів і 2 млн гривень. Сам Зварич пояснював, що вилучені гроші йому «засіяли», за що отримав прізвисько «колядник». Також він стверджував, що збирався передати гроші, знайдені в його кабінеті, церкві, щоб допомогти малозабезпеченим, а гроші, знайдені в кабінетах його колег, за словами Зварича, нібито призначалися на ремонт приміщення суду, де він працював.
Суддю підозрювали в одержанні 100 тис. доларів хабара за ухвалення незаконного рішення. Спочатку він переховувався, але був затриманий у березні 2009 року.
20 вересня 2011 року Оболонський суд Києва засудив його до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Він неодноразово, але безуспішно намагався оскаржити вирок суду. Відбував покарання у Менській спеціалізованій колонії для колишніх суддів та правоохоронців.
Ігор Зварич написав у в'язниці книги «Mein Kampf in Ukraine», «Суддя комуніст» і «Суддя націоналіст».