Суд виправдав екс-чиновника ЛОДА, якого раніше засудив на п'ять років ув'язнення за хабар

СуспільствоОрися Шиян, 6 листопада 201711422
Суд виправдав екс-чиновника ЛОДА, якого раніше засудив на п'ять років ув'язнення за хабар

Личаківський райсуд м. Львова виніс виправдувальний вирок колишньому чиновнику Львівської ОДА Мирославу Сороці, якого у 2014 році засудив на 5 років за отримання хабара у 1 тис. євро. Також суд рекомендував прокуратурі перевірити законність процесуальних дій у розслідуванні цієї справи. Про це 6 листопада повідомила Судова влада України.

У лютому 2012 року начальника управління професійно-технічної освіти, координації діяльності вищих навчальних закладів та науки Львівської обласної державної адміністрації затримали за підозрою в отриманні 1 тис. євро за надання в оренду нежитлових приміщень, які перебували на балансі училищ. Два вироки суду у цій справі були скасовані в апеляційному порядку. У першому випадку чиновника виправдали. У грудні 2014 року Личаківський суд засудив чиновника на п’ять років ув’язнення та на три роки позбавив права займати високі посади.

Під час чергового розгляду 30 жовтня 2017 року Личаківський районний суд м. Львова визнав підсудного не винуватим та виправдав. Більше того, суддя Сергій Гирич мав зауваження до процесуальних дій під час розслідування цієї справи. А докази, вважає суддя, були отримані з порушенням гарантованих Конституцією України прав людини і громадянина.

«Суд визнав недопустимими вказані докази ‒ протокол огляду місця події, показання свідків, які були понятими, а також протокол огляду речових доказів, протокол огляду міні-відеокасети та флеш-карти, протокол застосування оперативно-технічних засобів та стенограмами розмов, які відбувались між свідком та підсудним, речові докази у справі», ‒ йдеться у матеріалах судової справи.

Тож підсудного виправдали за недоведеністю його участі.

«Обвинувачення не може ґрунтуватись на припущеннях, а також на доказах, одержаних незаконним шляхом. Оскільки винуватість підсудного належними та допустимими доказами не доведена і підстав для повернення справи на додаткове розслідування не було, суд визнав підсудного не винуватим за недоведеністю участі підсудного у вчиненні злочину», ‒ такий вирок виголосив Личаківський районний суд.

Крім цього, суд ухвалив окрему постанову та повідомив прокуратуру Львівської області про факти грубого порушення вимог КПК України при розслідуванні кримінальної справи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук